Chrzanowska drogówka zatrzymała trzech pijanych kierowców tego dnia

Trzech kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia przez chrzanowską drogówkę — rano i po południu policja wyeliminowała osoby prowadzące auta po alkoholu; sprawy kończą się zatrzymaniem prawa jazdy i możliwością kar nawet do 3 lat więzienia.
- Chrzanów reaguje: rano i popołudniu patrol WRD zatrzymuje nietrzeźwych kierowców
- Policja przypomina i ostrzega mieszkańców Chrzanowa i Libiąża
Chrzanów reaguje: rano i popołudniu patrol WRD zatrzymuje nietrzeźwych kierowców
25 sierpnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili pojazdy znajdując się po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.
Pierwsze zatrzymanie miało miejsce tuż po godzinie 6:00 na ulicy Szpitalnej w Chrzanowie. Funkcjonariusze skontrolowali mercedesa prowadzonego przez 33-letniego obywatela Ukrainy; badanie trzeźwości wykazało 0,8 promila. W związku z wynikiem testu policja odebrała mu prawo jazdy.
Druga interwencja nastąpiła rano w Libiążu, na ulicy Gromieckiej. Patrol WRD zatrzymał 46-letnią kierującą audi, która miała w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania pojazdami.
Trzecia osoba została zatrzymana po południu w Chrzanowie, na ulicy Powstańców Styczniowych. Kierowca forda poddał się badaniu, które wykazało 0,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policja przypomina i ostrzega mieszkańców Chrzanowa i Libiąża
Pomimo wielokrotnych apeli służb i obowiązujących sankcji, nadal zdarzają się sytuacje, w których osoby wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Taki wybór naraża nie tylko kierujących, ale też innych uczestników ruchu drogowego — pieszych i pasażerów.
Funkcjonariusze przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i dotyczy wszystkich rodzajów pojazdów. Skutki prawne mogą być poważne: odebranie prawa jazdy, odpowiedzialność karna, w tym kara pozbawienia wolności do lat 3.
Chrzanowska Policja apeluje o rozwagę i stosowanie alternatywnych środków transportu po spożyciu alkoholu — to najprostszy sposób, by uniknąć tragicznych konsekwencji i problemów prawnych.
Na podstawie: KPP w Chrzanowie
![]()
Ostatnie Artykuły

W Trzebini klimat wychodzi z biblioteki - czas na lokalny plan

Bezpłatne badanie wzroku w Zagórzu. OPTO-BUS przyjedzie do mieszkańców

E-bankowość w Chrzanowie bez tajemnic. Jak bezpiecznie płacić w sieci

Smaki Babi(cki)ego Lata w Babicach. Folkowa impreza dla całych rodzin

Dawne stawy przy Balatonie zmienią się w pierwszy taki park w Trzebini

Żarki zatańczą pod sceną. Festyn integracyjny wraca 5 września.

Miał zarobić na kryptowalutach. Zamiast wypłaty stracił 25 tysięcy złotych

Na cmentarzu w Trzebini znów zbadają podłoże. Groby pozostaną nienaruszone

Na Wieczystej w Zagórzu zrobiło się jaśniej. Stanęło 18 nowych słupów

Nowy asfalt w Mętkowie. Na ulicy św. Floriana zmieni się więcej

Ronda wciąż z ruchem wahadłowym. Obwodnica Olszyn i Jankowic ma opóźnienie

Retro wraca do parku Dworu Zieleniewskich - muzyczna Herbatka czeka.

Autobusy ZKKM Chrzanów pojadą inaczej. Zmiana dotyczy soboty

W Babicach miała powstać autostrada. Zostały baraki i wojenne tragedie
Przydatne dane teleadresowe
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Chrzanowie - kontakt, godziny, zbiory i zajęcia
- Świetlica Plus w Trzebini - zajęcia dla dzieci, adresy i telefony
- Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini - kontakt, Dwór Zieleniewskich i oferta kulturalna
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie - kontakt, kancelaria, historia
- Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie - kontakt, msze, sakramenty
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach - kontakt, świadczenia i pomoc rodzinom
