Kajakarze z Trzebini zdobywają złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Trzebińscy kajakarze znowu na podium! Złoto i srebro zdobyte podczas prestiżowych mistrzostw w Chełmnie robią wrażenie na całym regionie.
- Trzebinia świętuje sukcesy na wodach Jeziora Starogrodzkiego
- Mirosław Cholewa docenia wysiłek sportowców z Trzebini
Trzebinia świętuje sukcesy na wodach Jeziora Starogrodzkiego
Zawodnicy Miejskiego Klubu Sportów Wodnych „Trzebinia” pokazali klasę podczas 41. Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie, które odbyły się na malowniczym Jeziorze Starogrodzkim w Chełmnie. Na starcie stanęło aż 800 uczestników z całego kraju, rywalizujących na wymagających trasach od 3 do 10 kilometrów.
Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Trzebini, którzy wrócili do domu z dwoma medalami. W kategorii juniorek C-2 na dystansie 5000 metrów triumfowały Marianna Sikora i Natalia Żegleń, osiągając czas 26 minut i 51 sekund. Równie imponująco zaprezentował się Marceli Kaczor, który zdobył srebrny medal w konkurencji C-1 na tym samym dystansie.
Za przygotowanie zawodników odpowiada trener Adam Smyk, którego praca i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty. To kolejny dowód na to, że trzebiński klub rozwija się dynamicznie i potrafi skutecznie rywalizować na arenie krajowej.
Mirosław Cholewa docenia wysiłek sportowców z Trzebini
Zastępca burmistrza Trzebini, Mirosław Cholewa, osobiście pogratulował medalistom oraz ich trenerowi, wręczając pamiątkowe dyplomy i upominki. Podkreślił, jak ważne jest promowanie sportu i aktywności fizycznej w mieście.
„Serdecznie gratuluję zdobycia medali w tak prestiżowych zawodach. Wasze osiągnięcia są dowodem nie tylko ogromnego talentu, ale również ciężkiej pracy, dyscypliny i determinacji. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej gminy i życzę Wam kolejnych sukcesów” – powiedział Mirosław Cholewa.
To wyróżnienie dla młodych kajakarzy motywuje ich do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności. Sukcesy takie jak te pokazują, że Trzebinia ma mocną pozycję na sportowej mapie Polski.
Na podst. Urząd Miasta w Trzebini
Ostatnie Artykuły

Joga na krzesłach w Chrzanowie - biblioteka zaprasza na oddech w rytmie czerwca

Uczniowie z Babic nagrodzeni na krakowskiej gali. Program wspierania talentów zmienił ich szkolne życie

Raj, który przetrwał 80 lat - chrzanowska Biblioteka świętowała w wielkim stylu

Rowerem po książki - biblioteka w Trzebini stawia na zeroemisyjny transport

Gierczak maluje, lepi i dmucha w szkło - a potem przychodzi blues

Mól Maurycy wprowadził się do chrzanowskiej biblioteki i ma już pierwsze życzenie - więcej czytelników!

Zamknięcie ul. Chrzanowskiej w Balinie. Dwa etapy prac i zmiany w komunikacji

Johnny Cage wraca do gry – Mortal Kombat II w Ale Kino!

Mały naukowiec w słoiku - jak Wodociągi Chrzanowskie zamieniły Dzień Dziecka w laboratorium przygód

Libiąska Fabryka Uśmiechu – dzień, który zmieni parking w krainę marzeń

Planszówkowa Izba Przyjęć - lego terapia dla małych chrzanowian

Chrzanów pyta organizacje pozarządowe. Co zmienić w programie współpracy na 2027 rok?

Dni Trzebini 2026 - trzy dni muzyki, które rozgrzeją miasto do czerwoności

Zespół „Śląsk" zawita do skansenu w Wygiełzowie. Folkowisko łączy Krakowiaków z Liptowiakami
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Chrzanowie - kontakt, godziny i badania sanitarne
- Parafia NMP Królowej Polski w Myślachowicach - msze, sakramenty, kontakt
- Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie - pomoc w kryzysie, poradnictwo, grupy wsparcia
- Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie - kontakt, godziny, cennik i obiekty
- Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Mętkowie - kontakt, kancelaria, sakramenty
