Wybór niezbędnych mebli do pokoju malucha

Każdy rodzic marzy o tym, by zapewnić swojemu dziecku przepiękny i przytulny pokój, w którym pociecha będzie czuć się w pełni bezpiecznie. Umeblowanie pokoju dziecięcego jest bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ dorosły może poniekąd realizować marzenia ze swojego dzieciństwa. Z funkcjonalnymi i solidnymi meblami Timoore możesz zapewnić swojemu dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa od najmłodszych lat.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Planując umeblowanie pokoju dla maluszka, przede wszystkim musimy uwzględnić dwustronne bezpieczeństwo. Wszystkie meble muszą być bezpieczne dla dziecka, a jednocześnie, gwarantować dziecku wysokie poczucie bezpieczeństwa. Szukając właściwego producenta, warto kierować się opiniami innych rodziców, a także certyfikatami jakości, którymi może pochwalić się producent mebli.

Praktycznie każdy element wyposażenie pokoju dla małego dziecka musi spełniać określone normy bezpieczeństwa. Zaokrąglone krawędzie i brzegi, brak części ruchomych, które mogłyby przytrzasnąć palce, specjalne wymogi względem łóżeczka. To tylko niektóre z norm, którym sprostać muszą producenci mebli dla najmłodszych. A zatem, pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze mebli dla dziecka jest maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Funkcjonalność i wygoda dla najmłodszych

Zanim się obejrzysz, Twoje dziecko będzie już raczkować i stawiać pierwsze kroki. Zacznie także samodzielnie wybierać ulubione zabawki. Meble Timoore dla najmłodszych stawiają na wysoką funkcjonalność użytkową. Wszystkie meble są bezpieczne, a zarazem proste w obsłudze, dzięki czemu, dziecko od najmłodszych lat może kształtować autonomię własną. Jeśli chcemy do maksimum zagospodarować przestrzenie, świetnie sprawdzą się półki wiszące do pokoju dziecięcego. To proste, a zarazem praktyczne rozwiązanie, z którym zaoszczędzimy sporo miejsca.

Półki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dziecko mogło samodzielnie wybierać maskotki oraz zabawki, którymi ma ochotę się pobawić. Należy je umieścić możliwie nisko, aby dziecko miało do nich pełny dostęp. Tutaj również kierujemy się bezpieczeństwem stawiając na solidny montaż, a także wybierając lekkie zabawki, które nie zrobią dziecku krzywdy. Półki wiszące mogą być idealnie dopasowane do motywu przewodniego pokoiku dziecięcego.

Wygląd i kolorystyka mebli

Każdy rodzic planujący zakup mebelków dziecięcych powinien zapoznać się z zagadnieniem psychologii kolorów. Psycholodzy od dawna podkreślają, jak duży wpływ na samopoczucie dziecka mogą mieć przewodnie kolory wykorzystane do aranżacji pokoiku. W przypadku najmłodszych, najlepszym wyborem są oczywiście ciepłe i przytulne barwy. Wielu rodziców stawia na ciepłe odcienie zielonego, który uspokaja, wycisza, a jednocześnie redukuje stres.

Oczywiście nie należy bazować wyłącznie na jednym kolorze. Pokoik dziecięcy powinien być kolorowy, a jednocześnie spójny i przemyślany. Odpowiednie wykorzystanie psychologii kolorów w meblowaniu dziecięcego pokoju ma duży wpływ na rozwój dziecka. Meble Timoore są w tym aspekcie świetnym wyborem, ponieważ umożliwiają rodzicom dostosowanie kolorystyczne wszystkich mebelków. Do jednego elementu wyposażenia często możemy wybrać dwie, a nawet trzy barwy. W ten sposób łatwiej zadbać o właściwą aranżacje całego pokoju.

Ciekawe propozycje do pokoju dziecięcego

Jednym z kluczowych mebelków w pokoju dla najmłodszych jest oczywiście łóżeczko. Rodzice powinni wiedzieć, że właściwy wybór łóżeczka dla dziecka oznacza lepszą jakość snu wszystkich członków rodziny. Jeśli dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo, rzadziej zdecyduje się na pobudkę domowników. Świetnym rozwiązaniem w tym względzie może okazać się kosz Mojżesza. To wiklinowe koszyki z niewielką przestrzenią, w których najmłodsze dzieci czują się bezpiecznie. Adaptacja takich łóżeczek ma sprawić, że dziecko poczuje się jak w łonie mamy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.