Od kilku miesięcy trwa budowa przy skrzyżowaniu ul. Ochronkowej i Krakowskiej w Trzebini. Na dotychczas niezabudowanym terenie, powszechnie nazywanym „działką po Aholdzie” powstaje największa od lat inwestycja w naszej gminie – nowoczesny budynek, który odmieni centrum miasta. Wystartował konkurs, w którym mieszkańcy zadecydują o jego nazwie.

Konkurs na nazwę - Wizualizacja nowego budynku w Trzebini LW Uniprojekt

W ścisłym centrum miasta powstaje długo wyczekiwany otoczony zielenią wielofunkcyjny obiekt, który będzie nowym symbolem Trzebini. Ma się w nim znaleźć m.in. nowoczesna mediateka, wygodna czytelnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sala ślubów, sala konferencyjna na 140 osób i sala  warsztatowa. Nie zabraknie również miejsca na kawiarnię oraz podziemny parking, który zwiększy komfort i dostępność parkowania w centrum miasta. Imponujące wrażenie robi układ brył poszczególnych miejsc, z tarasami i przestrzenią na foyer. A wszystko za przeszkloną fasadą.

Wyczekiwana inwestycja, która ożywi centrum miasta

- Tworzymy nową przestrzeń spotkań mieszkańców, nowe miejsce do spędzania wolnego czasu, wszelakiej aktywności. Budynek otoczony będzie zielenią, zamontujemy ławki i małą infrastrukturę. Przeobrażamy centrum naszego miasta w zieloną i supernowoczesną przestrzeń pełną życia, pozytywnie oddziałującą na pobliski Rynek – wyjaśnia burmistrz Jarosław Okoczuk.

Gospodarz gminy jest pomysłodawca konkursu na nazwę nowego budynku.

- Jednym z moich głównych postulatów, gdy startowałem na burmistrza, było zagospodarowanie tej działki. Wówczas planowaną przestrzeń określaliśmy roboczo „Centrum Dialogu”. Pomysł budowy takiego miejsca spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem większości mieszkańców, którzy w listopadzie 2018 roku zadecydowali o jego realizacji, powierzając mi mandat burmistrza. Budujemy, dotrzymałem obietnicy, chcemy również zaangażować mieszkańców w kolejny etap powstania nowego centrum naszego miasta, liczymy na ciekawe propozycje nazwy, którą wspólnie wybierzemy – tłumaczy burmistrz Okoczuk. Na budowę pozyskał olbrzymią dotację z Polskiego Ładu dla samorządów – aż 10 milionów złotych.

Zasady pierwszego etapu konkursu

W ramach konkursu „Nazwij nowy budynek w centrum Trzebini” propozycje nazwy dla nowej wizytówki miasta mogą zgłaszać pełnoletni mieszkańcy naszej gminy. Nazwa powinna zmieścić się w maksymalnie 50 znakach, nie być obraźliwa, mieć pozytywne konotacje i oddawać wielofunkcyjny charakter miejsca. Doceniona będzie również kreatywność.

Zgłoszenia nazwy należy dokonać do Urzędu Miasta na formularzu konkursowym. Można dostarczyć go osobiście na jeden z dwóch dzienników podawczych (ul. Marszałka Piłsudskiego 14 lub Narutowicza 10) lub przesłać elektronicznie: w wiadomości prywatnej na oficjalny profil Gminy Trzebinia na Facebooku albo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloak4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751 = 'konkursy' + '@'; addy4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751 = addy4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751 + 'um' + '.' + 'trzebinia' + '.' + 'pl'; var addy_text4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751 = 'konkursy' + '@' + 'um' + '.' + 'trzebinia' + '.' + 'pl';document.getElementById('cloak4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751').innerHTML += ''+addy_text4150b5021a32f735f81697a4dbbb1751+'<\/a>'; . Uwaga – przesłane elektronicznie dokumenty powinny być podpisane własnoręcznie i dostarczone w formie skanów.

Na zgłoszenia czekamy do piątku 16 czerwca. W kolejnych dniach Komisja Konkursowa wybierze trzy najlepsze propozycje, które przejdą do kolejnego etapu zabawy. Autorzy wszystkich trzech wybranych propozycji, zostaną nagrodzeni – autor zwycięskiego hasła wybranego przez mieszkańców otrzyma tablet, dwaj pozostali autorzy zajmujący 2 i 3 miejsce: równorzędne, atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Kolejny etap – głosowanie

Jednak o tym, które hasło jest najlepsze, zdecydują mieszkańcy. Wybrane w pierwszym etapie nazwy zostaną poddane pod głosowanie. Najpierw każdy będzie mógł zagłosować na daną propozycję na Facebooku (22-23 czerwca), a osobiście będzie można poprzeć swój typ w sobotę 24 czerwca na stoisku promocyjnym urzędu podczas Dni Trzebini. Po zsumowaniu wszystkich głosów (oddanych na Facebooku i osobiście na placu przy Ochronkowej), jeszcze w sobotę wieczorem oficjalnie poznamy zwycięską propozycję nazwy. Zostanie ogłoszona na scenie, a autorzy wszystkich trzech nominowanych pomysłów, w tym zwycięzca, odbiorą nagrody.