Ta informacja ucieszy kierowców. 3 grudnia, w godzinach dopołudniowych otwarty zostanie przejazd pod wiaduktem nad ul. Dworcową w Trzebini.

ul. Dworcowa

Przejazd pod wiaduktem na ul. Dworcowej w piątek zostanie otwarty

W ramach modernizacji linii kolejowej E-30 kolej przebudowa wiadukt. Obiekt został poszerzony i podwyższony. Na czas realizacji inwestycji przejazdu pod torami nie było. Od najbliższego piątku kierowcy będą mogli wreszcie tamtędy przejechać. Tym samym zyskają alternatywne połączenie pomiędzy Trzebinią a Chrzanowem. Na pewno wielu, by ominąć korki na krajówce, z połączenia będzie korzystać.

Burmistrz Trzebini już w minionym roku zlecił przebudowę ul. Dworcowej. Zakres prac objął położenie nowej nakładki na odcinku od budynku dworca PKP do skrzyżowania z drogą krajową nr 79. Drogowcy wykonali także kanalizację deszczową, wodociąg, przebudowali teletechnikę, zamontowali nowe oświetlenie. Na zlecenie gminy roboty zrealizowało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe Wikos Fresh Michał Strzelec z Wygiełzowa. Przebudowa kosztowała blisko 2,3 mln zł. Trzebinia pozyskała na ten cel ponad 1,1 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

W tym roku, z myślą o kierowcach, burmistrz zrealizował kolejne zadanie w rejonie dworca kolejowego. Przy ul. dworcowej powstał nowy parking na ponad 100 miejsc postojowych.