Dobiega końca remont ul. Ochronkowej w centrum miasta. W poniedziałek drogowcy położyli tzw. warstwę wiążącą asfaltu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za parę dni położą ostatnią warstwę ścieralną.

ochronkowa na finiszu

Ul. Ochronkowa w Trzebini


Termin realizacji zadania wyznaczono na 31 maja. Wiele wskazuje jednak na to, że roboty zakończą się wcześniej. Remont obejmuje liczący około 200 metrów odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 do wysokości betonowego parkingu. Na pozostałym odcinku nowy asfalt wykonywany był w poprzednich latach w ramach budowy strefy gospodarczej.

ochronkowa na finiszu2

Na czas prowadzenia robót odcinek drogi jest zamknięty dla ruchu

o kontynuację prac na ul. Ochronkowej aktywnie zabiegał burmistrz Jarosław Okoczuk. Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej kierowców z niej korzysta. Droga stanowi alternatywne połączenie z dworcem kolejowym. Przy tej ulicy funkcjonuje przedszkole, a tuż obok komisariat policji. W tym rejonie jest też plac, gdzie organizowane są m.in. Dni Trzebini, stadion miejski, funkcjonują liczne sklepy i firmy.

Koszt zadania to blisko 749 tys. zł. Na remont odcinka ul. Ochronkowej gmina pozyskała dofinansowanie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

ochronkowa na finiszu1

Drogowcy położyli warstwę wiążącą