Trzebinia: Manewry MAYDAY’23 nad Chechłem. Będą utrudnienia w ruchu
We wtorek 10 października nad Zalewem Chechło w Trzebini rozpoczną się manewry ratownicze pod hasłem MAYDAY’23. W ćwiczeniach weźmie udział około 700 osób. Głównym organizatorem akcji jest Pogotowie Ratunkowe Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
Ćwiczenia odbędą się nad trzebińskim Chechłem. Na zdjęciu burmistrz Jarosław Okoczuk, Konrad Chechelski, kierownik chrzanowskiego pogotowia oraz Leszek Kowalski, koordynator ds. ratownictwa medycznego
Ćwiczenia ratownicze rozpoczną się o godz. 15.30. Potrwają wiele godzin. W tym czasie zamknięty będzie dla odwiedzających Ośrodek Rekreacyjny Chechło w Trzebini. Kierowcy muszą się też liczyć z utrudnieniami w ruchu na drodze wokół Chechła. Zamknięty zostanie również parking przy Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.
W manewrach weźmie udział około 700 osób zespoły ratownicze i udzielające pomocy, pozoranci, obserwatorzy. Mają one na celu ocenę i doskonalenie współpracy służb ratowniczych podczas zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych.
Urząd Miasta Trzebinia,
trzebinia.pl/aktualnosci/miasto-i-gmina/10230-manewry-mayday-23-nad-chechlem-beda-utrudnienia-w-ruchu
Autor: -