W sobotę 03.06.2023 na zalewie w Chechło w Trzebini, odbyły się I regaty "O Puchar Oxynite".

oxynite

W regatach wystartowało 11 jachtów w klasie Optimist. Przy doskonałej pogodzie, pod bacznym okiem Sędziego Głównego – Grzegorza Kofera i Sędziego Grzegorza Szczęśniaka rozegrano trzy biegi.

Na uroczyste zakończenie regat Organizatorzy wraz z Zawodnikami spotkali się na werandzie przy Pawilonie Spotkań. Puchary, medale i dyplomy dla wszyskich uczestników wręczali:

Witold Szczęśniak prezes fundacji Oxynite oraz Przemysław Szklarczyk wiceprezes fundacji Oxynite.

Ostateczne wyniki regat:

  1. miejsce Michał Szczęśniak - Oxynite 
  2. miejsce Mariusz Popowicz - Bezan Yacht Club
  3. miejsce Sebastian Hapczyk - Oxynite

oxynite3

– Regaty to znakomita okazja do popularyzacji sportów wodnych w naszym regionie. Zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Mamy ku temu dobre warunki i wiele zaangażowanych środowisk. Regaty, to także cenny element promocji turystycznej Trzebini. Mamy nadzieję, że impreza ta będzie cykliczna i nie wykluczamy zwiększenie limitu uczestników – przyznał Przemysław Szklarczyk, wiceprezes fundacji Oxynite. - Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Trzebinia Jarosławowi Okoczukowi, Bezan Yacht Club oraz wszystkim, którzy współpracowali z fundacją Oxynite przy organizacji regat, ale przede wszystkim gratulujemy uczestnikom i wygranym w tej rywalizacji!

Informacja przesłana przez Fundację Oxynite