Do długiej listy zrealizowanych w tej kadencji zadań można dodać dwa kolejne. W środę zakończyły się roboty na ul. św. Floriana w Dulowej oraz ul. Trzeciej w Młoszowej.

Trzecia

Podczas odbioru ul. Trzeciej w Młoszowej

W odbiorach końcowych, poza przedstawicielami firmy oraz uprawnionymi pracownikami urzędu, uczestniczył także burmistrz Trzebini. Ponadto, w przypadku Dulowej – sołtyska Dorota Kołodziejska, a w przypadku Młoszowej – radna Bożena Adamczyk. Obie panie podkreślały, jak ważna dla lokalnej społeczności była realizacja tych zadań drogowych.

- Teraz ul. Trzecia to chyba najlepsza droga w naszej miejscowości – mówi radna Bożena Adamczyk.

W ramach przebudowy ul. Trzeciej, poza nową nawierzchnią, położono nowe krawężniki, wykonano również dojazdy do posesji. Całość zadania kosztowała 873 295 zł. Na jego realizację Gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mowa o kwocie w sumie ponad 1 000 000 zł. Z tych pieniędzy, poza przebudową ul. Trzeciej, zostanie sfinansowany także remont pobliskiej ul. Szembeka w Młoszowej. Prace już się tam rozpoczęły. Zanim jednak drogowcy położą nowy asfalt, Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o. muszą zakończyć wymianę sieci wodociągowej, co ma nastąpić w ciągu kilku kolejnych dni.

Trzecia1

Prace zrealizowała firma Wikos Fresh

Z kolei III etap przebudowy ul. św. Floriana w Dulowej kosztował Gminę 453 994 zł. Zadanie obejmowało m.in. wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, podbudowy oraz utwardzenie poboczy, w tym częściową zabudowę krawężników.

Prace na ul. św. Floriana w Dulowej oraz ul. Trzeciej w Młoszowej zrealizowała firma Wikos Fresh Michał Strzelec z Wygiełzowa.

Floriana

Zakończyły się roboty także na ul. św. Floriana w Dulowej

- Remonty i przebudowa dróg to jeden z wielu priorytetów tej kadencji. Przekazujemy na ten cel ogromne pieniądze. Czynimy też starania o zewnętrzne fundusze i to z sukcesem. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.

floriana2

Podczas odbioru końcowego ul. św. Floriana