W miniony weekend 8-10 grudnia 2017 roku odbył się Finał XVII edycji projektu Szlachetna Paczka. Trzebinia od kilku lat jest jednym z rejonów, w którym działa wolontariat i udzielana jest pomoc kilkunastu rodzinom borykającym się z trudną sytuacją materialną, chorobą, niepełnosprawnością w rodzinie czy samotnością.

 

szlachetna paczka 2017

 

Od września w trzebińskim rejonie Szlachetnej Paczki trwały przygotowania do tego, by w ostatnich dniach przekazać rodzinom nie tylko paczki z pomocą materialną, ale przede wszystkim pokazać im, że są ważni, że w każdej sytuacji życiowej należy mieć nadzieję.

 

19 rodzin z Gminy Trzebinia przekonało się, że istnieją ludzie o dobrym i wrażliwym sercu, którzy w bezinteresownym geście potrafią wywołać uśmiech, a nawet łzy szczęścia na twarzy drugiego człowieka. Dzięki zaangażowaniu kilkunastu wolontariuszy oraz uczniów Oddziałów Gimnazjalnych i Szkoły Podstawowej nr 3 mieliśmy okazję być świadkami wyjątkowych chwil przy przekazywaniu paczek potrzebującym rodzinom.

 

– Cieszę się, że również w tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia staliśmy się pomocnikami niosącymi radość, pomoc i zrozumienie tym, którym w życiu jest trudniej. Oni też żyją obok nas i potrzebują naszego wsparcia i zainteresowania – komentuje Wojciech Hajduk, lider trzebińskiego rejonu Szlachetnej Paczki. – Nieocenioną pomocą przy pozyskiwaniu Historii Rodzin byli pedagodzy szkolni, a także trzebiński Ośrodek Pomocy Społecznej, którym dziękuję za trafne wskazania i zaangażowanie w niesienie mądrej pomocy – dodaje koordynator projektu w Trzebini.

 

Szlachetna Paczka w Trzebini połączyła w tym roku ponad 700 osób, w tym wolontariuszy, rodziny, darczyńców przygotowujących paczki. Ogólna wartość paczek, które trafiły do naszych rodzin, wyniosła około 45 tys. zł.

 

szlachetna paczka12.2017001

 

– Reakcja rodzin na otrzymane wsparcie była naprawdę wspaniała i budująca, co jest najlepszą nagrodą za zaangażowanie i poświęcony czas w wolontariacie Szlachetnej Paczki – dodaje Wojciech Hajduk.

 

wyniki szlachetna paczka

Informacja przesłana przez W. Hajduka

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio