Specjaliści zbadają za darmo mieszkańców Alwerni
W nadchodzący weekend mieszkańcy gminy będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych. To wyjątkowa okazja, by zadbać o swoje zdrowie bez konieczności czekania na terminy i skierowania.
  1. Bezpłatne badania specjalistyczne w Alwerni
  2. 11 lekarzy różnych specjalizacji
  3. Badania bez skierowania i wcześniejszego umawiania
  4. Specjalistyczny sprzęt do diagnostyki na miejscu

W sobotę, 22 czerwca, mieszkańcy gminy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań lekarskich, które odbędą się w Urzędzie Miejskim w Alwerni w godzinach od 9:00 do 13:00. Akcja pod hasłem "Z nadzieją po zdrowie" cieszy się dużym zainteresowaniem i jest kontynuacją zeszłorocznej inicjatywy.

Do Alwerni przyjadą specjaliści z 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Wśród nich znajdą się m.in. gastroenterolog, internista, kardiolog, ortopeda oraz laryngolog. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który zostanie przywieziony na miejsce, mieszkańcy będą mogli skorzystać z szerokiej gamy badań diagnostycznych.

Podczas tej "białej soboty" internista będzie miał możliwość wykonania USG tarczycy i jamy brzusznej, a specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej przeprowadzi konsultacje dla osób z podejrzeniem nowotworów przewodu pokarmowego, piersi, tarczycy oraz skóry. To wyjątkowa okazja, by skonsultować się z lekarzami bez konieczności czekania na terminy oraz bez potrzeby posiadania skierowania.

Akcja "Z nadzieją po zdrowie" jest szczególnie ważna dla starszych mieszkańców gminy, którzy często muszą czekać miesiącami na wizytę u specjalisty. Dzięki tej inicjatywie, osoby te mają szansę na szybką i fachową diagnostykę, która może uratować życie.

Pierwsza tego typu akcja odbyła się 1 kwietnia ubiegłego roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem frekwencja będzie wysoka, a mieszkańcy chętnie skorzystają z możliwości bezpłatnych badań.


Opierając się na: UM Alwernia