Silne opady deszczu i burze w powiecie chrzanowskim: ostrzeżenie I stopnia
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie wydało ostrzeżenie dotyczące nadchodzących intensywnych opadów deszczu oraz burz. Warto przygotować się na możliwe trudne warunki atmosferyczne i zachować ostrożność.

Prognoza intensywnych opadów deszczu i burz

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje o prognozowanych opadach deszczu o natężeniu umiarkowanym, które miejscami mogą przybrać na sile. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20:00 dnia 7 lipca 2024 roku do godziny 07:00 dnia następnego. Wysokość opadu może sięgać miejscami do 30 mm, co może prowadzić do lokalnych podtopień i trudności na drogach.

Możliwe burze z porywistym wiatrem

Oprócz intensywnych opadów deszczu, mieszkańcy powiatu chrzanowskiego muszą być przygotowani na burze, którym mogą towarzyszyć porywiste wiatry osiągające prędkość do 60 km/h. Takie warunki atmosferyczne mogą spowodować uszkodzenia drzew, linii energetycznych oraz innych elementów infrastruktury.

Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk

Według danych uzyskanych z IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80%. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego powinni więc zachować czujność i przygotować się na ewentualne trudności związane z pogodą.

Środki ostrożności i zalecenia

W związku z wydanym ostrzeżeniem, zaleca się unikanie wychodzenia na zewnątrz podczas największych opadów i burz, a także zabezpieczenie mienia, które może zostać uszkodzone przez silny wiatr. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach, zwłaszcza w miejscach, gdzie może dojść do nagłego pogorszenia warunków jazdy.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie apeluje o śledzenie komunikatów meteorologicznych oraz stosowanie się do zaleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Zachowanie odpowiednich środków ostrożności może pomóc w minimalizacji potencjalnych szkód i zagrożeń związanych z prognozowanymi zjawiskami atmosferycznymi.


Źródło: PCZK