Burmistrz Krzeszowic, Wacław Gregorczyk przekazał 25 lutego na ręce dr n.m. Macieja Bodzka, ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego chrzanowskiego szpitala zestaw stabilizujący (tzw. haki trzewiowe, czyli uchwyty utrzymujące skórę pacjenta w czasie operacji) stosowany przy rozległych zabiegach chirurgicznych oraz zestaw do rozszerzonej diagnostyki cytologicznej dla poradni ginekologicznej. To już drugi podarunek dla szpitala w tym roku. Przypominamy, że gmina Libiąż również podarowała jedynemu w powiecie szpitalowi pieniądze na zakup sprzetu dla oddziału urologicznego. Pisaliśmy o tym TU.
 
Gmina Krzeszowice przekazała sprzęt do zabiegów operacyjnych w chrzanowskiej lecznicy

Fot. Ordynator dr n.m. Maciej Bodzek, burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk i dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski w sali cięć cesarskich 

- Mamy bardzo dobry dojazd do Chrzanowa, lepszy niż do Krakowa czy Olkusza. Dlatego nasi mieszkańcy kurują się w chrzanowskiej lecznicy - mówi Wacław Gregorczyk.
Pacjenci z gminy Krzeszowice stanowią 12 proc. wszystkich pacjentów szpitala w Chrzanowie.
Ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Maciej Bodzek podkreśla, że nowy sprzęt będzie wykorzystywany w ginekologicznych zabiegach onkologicznych, których rocznie przeprowadzanych jest ponad 100.

Przekazany sprzęt medyczny zapewni wysoki standard zabiegów chirurgicznych wykonywanych w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, a zestaw narzędzi ginekologicznych podniesie jakość badań cytologicznych służących do wykrywania raka szyjki macicy.

 
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.