photo 2020 02 26 08 52 30

Kto choć raz musiał udać się do Starostwa w Chrzanowie przy ul. Partyzantów, wie że zaparkowanie na parkingu należącym do urzędu graniczy z cudem. Problem wynika nie tyko z małej ilości miejsc parkingowych, ale również położenia samego parkingu. Okolice ulicy Partyzantów graniczą ze ścisłym centrum miasta, gdzie wszędzie wyznaczone są płatne strefy parkowania wzdłuż jednokierunkowych ulic. Do tego w bliskiej odległości znajdują się osiedla, drobne usługi, komenda chrzanowskiej policji oraz budynek ZUS z bardzo małym parkingiem.

Brak miejsc parkingowych mocno irytował mieszkańców, którzy często dłużej szukali miejsca postojowego w okolicy niż trwała sama sprawa jaką chcieli załatwić w starostwie. Od 3 lutego petenci będą musieli skorzystać z jednego z dwóch nowych parkomatów. Pierwszy stanął od strony ul. Oświęcimskiej, drugi za budynkiem starostwa. Pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, natomiast każda kolejna kosztuje 2 złote. Ta decyzja powinna zmniejszyć ilość samochodów na parkingu. Już zresztą widać poprawę, miejsca do zaparkowania jest więcej. Osoby, które traktowały parking jak miejski z pewnością zrezygnowały z tego miejsca, pozostawiając tym samym więcej przestrzeni osobą chcącym załatwić sprawę w samym Starostwie.

 

źródło: www.powiat-chrzanowski.pl

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.