Na zaproszenie władz samorządowych gminy do Trzebini przyjechali miłośnicy królewskiej gry z miasta partnerskiego Ishøj w Danii. Wzięli udział w XXV Jubileuszowym Międzynarodowym Turniej Młodych Talentów w Szachach Aktywnych P'30.

grupa ishoj z burmistrzem 23 02

Młodzi szachiści z Danii spotkali się z burmistrzem Trzebini

Trzebinia gościła pięcioro zawodników Ishøj Skakklub w wieku 9-13 lat oraz troje ich opiekunów. Duńczycy przyjechali w miniony piątek i przebywali w mieście do niedzieli. Był to ich pierwszy pobyt w Polsce. Byli pod dużym wrażeniem nie tylko szachowych zawodów, ale również Szkoły Podstawowej nr 8, gdzie zobaczyli klasy, w których uczą się ich rówieśnicy, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” czy Rynku w Trzebini.

W trakcie pobytu grupa z Danii spotkała się z Jarosławem Okoczukiem, Burmistrzem Miasta Trzebini, Mirosławem Cholewą, zastępcą Burmistrza Miasta Trzebini, Anną Kawalą, sekretarzem gminy oraz Januszem Szczęśniakiem, prezesem UKS Hetman Koronny Trzebinia.

grupa ishoj z z ca burmistrza

Pamiątkowe zdjęcie z zastępcą burmistrza Trzebini

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.