Na drodze wojewódzkiej 780 w miejscowości Brodła doszło do tragicznego wypadku. 59–latek kierujący BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z na bok i uderzył w ogrodzenie posesji. Pomimo natychmiastowo podjętej akcji ratowniczej nie udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowych.

20 listopada br. kilka minut po godz. 9:00 dyżurny chrzanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Galicyjskiej  w miejscowości Brodła. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo natychmiastowo podjętej reanimacji 59 – letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu wypadku pracował prokurator oraz  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chrzanowskiej komendy. Wstępnie ustalono, że kierujący bmw jadąc w kierunku Alwerni na prawoskrętnym łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni zjechał z niej, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Teraz śledczy pod nadzorem prokuratora będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Policja apeluje. Okres jesienno-zimowy na drogach niesie ze sobą pogorszenie warunków jazdy. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz. Dlatego wsiadając za kierownicę samochodu jedźmy rozważnie i  wolniej. Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować nad samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.