Chrzanów. Policjanci zabezpieczyli blisko dwa kilogramy marihuany

7 listopada w godzinach południowych policjanci Wydziału do Walki  Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie podczas realizacji działań operacyjnych w miejscowości na terenie gminy Trzebinia  ujawnili i zabezpieczyli 326 sztuk odzieży posiadającej podrobione znaki różnych firm. Policjanci ujawnili tam także ponad dwa kilogramy suszu roślinnego w postaci marihuany zarówno w opakowaniu zbiorczym jak i w postaci 189 woreczków gotowych do sprzedaży.  Kryminalni zatrzymali mieszkańca tej posesji, który noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w chrzanowskiej komendzie.

Następnego dnia policjanci doprowadzili 24-latka  do prokuratora, który postawił mu zarzut dotyczący posiadania środków odurzających znacznej ilości, a także wprowadzenie ich do obrotu wbrew przepisom ustawy za co grozi mu do 12  lat pozbawienia wolności. Jako środki zapobiegawcze prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

W sprawie zabezpieczonej  odzieży z prawdopodobnie podrobionymi znakami różnych firm aktualnie są powołani biegi na podstawie których opini mężczyzna może usłyszec kolejny zarzut.