Policjanci z Trzebini ustalają okoliczności potrącenia 59-latki na przejściu dla pieszych. Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dzisiaj  (tj. 5 sierpnia br.) na drodze krajowej nr 79 na ul. Długiej w Trzebini  doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Tuż po godzinie 5;50 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 45-letni kierowca forda potrącił znajdująca się na oznakowanym przejściu dla pieszych 59-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Zarówno poszkodowanej jak i kierowcy w szpitalu została pobrana krew na oznaczenie alkoholu. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci zatrzymali 45 – latkowi  prawo jazdy.

Policjanci apelują, o szczególną uwagę przy dojeżdżaniu do pasów. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć zatrzymać pojazdu. Apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. W trosce o swoje i innych bezpieczeństwo przestrzegajmy przepisy drogowe i szanujmy wzajemnie swoje prawa.