Planujesz studia w Krakowie i chcesz wiedzieć, jakie opinie mają krakowskie uczelnie? Dowiesz się tego z naszego artykułu – zapraszamy do lektury!

Kandydaci na studia nie bez powodu chcą wiedzieć, jakie opinie ma uczelnia, na którą aplikują. Wybór uczelni i kierunku studiów to jedna z najważniejszych życiowych decyzji – uzyskany dyplom kształtuje bowiem w pewien sposób dalszą drogę zawodową. Nie tylko uczelnie mogą się znacznie różnić między sobą pod względem renomy. Także dwa takie same kierunki studiów w dwóch różnych szkołach wyższych mogą mieć zupełnie inne opinie. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze kierunku oraz uczelni, warto sprawdzić, jaką opinię mają na temat danej uczelni czy kierunku inni studenci lub absolwenci. Jeśli bierzesz pod uwagę również szkoły wyższe z innych polskich miast odsyłamy na serwis https://www.uczelnie.pl/.

 

Uczelnie w Krakowie

Kraków to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Działa tutaj 31 uczelni – tak państwowych, jak i prywatnych. Zarówno tych z tradycjami, jak i powstałych stosunkowo niedawno. Uczelnie w Krakowie oferują kandydatom szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o kierunek, specjalność czy tryb studiów. Dzięki temu w ofercie krakowskich uczelni każdy znajdzie coś dla siebie. Tak duży wybór może być jednak przytłaczający. Między innymi dlatego z pomocą mogą przyjść opinie o uczelniach w Krakowie.

 

Chcesz poznać opinie o uczelniach w Krakowie – sprawdź rankingi

Jednym ze źródeł informacji na temat opinii o krakowskich uczelniach są rankingi. W ogólnopolskim rankingu uczelni akademickich magazynu „Perspektywy” na 1. miejscu znalazł się – ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim – Uniwersytet Jagielloński. Bez wątpienia studia na UJ uchodzą za prestiżowe. W rankingu bryluje też Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica (5. Miejsce). Również poszczególne kierunki studiów zostały uznane za najlepsze w kraju – wśród nich jest m.in. prawo na UJ oraz kierunek lekarsko-dentystyczny na Collegium Medicum UJ.

 

Internet – doskonałe źródło wiedzy

Rankingi tworzone są w oparciu o określoną metodologię i obiektywne kryteria. Wybierając uczelnię, warto zapoznać się także z pojedynczymi głosami studentów lub absolwentów. W dobie Internetu nie jest to wcale trudne – wystarczy zajrzeć na portale branżowe, jak np. Uczelnie.pl, aby móc zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych uczelni, wydziałów oraz kierunków. Takie opinie o uczelniach w Krakowie mogą rzucić nowe światło na wybór uczelni i pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. W opiniach pozostawionych na portalu znajdziemy bowiem informacje na temat różnych aspektów studiowania – kadry akademickiej, wyposażenia uczelni, poziomu nauczania, wymagań wobec studentów itp.

 

Poczta pantoflowa – zapytaj znajomych

Doskonałym sposobem, aby poznać opinie o uczelniach w Krakowie, jest rozmowa ze znajomymi, którzy studiują na danej uczelni. Jeśli jest taka możliwość, aby porozmawiać na temat ich osobistych doświadczeń, warto z niej skorzystać. W ten sposób można zweryfikować własne wyobrażenia i zapytać o te kwestie, które szczególnie interesują kandydata na studia. Może okazać się to bardzo pomocne podczas podejmowania decyzji o wyborze uczelni czy też kierunku studiów.

Pełna lista szkół wyższych w Krakowie wraz z opiniami znajduje się na portalu https://www.uczelnie.pl/miasto/krakow/.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.