Libiąż: Nowe oblicze fontanny w Parku Młodości
Nowe oblicze fontanny w Parku Młodości
Ze względu na zły stan techniczny i względy estetyczne kilka miesięcy temu zdecydowano o przystąpieniu do generalnego remontu fontanny, która znajduje się w libiąskim Parku Młodości.
Remont rozpoczął się w maju br. i miał na celu wymianę większości elementów oraz nadanie fontannie zupełnie nowego wyglądu, m.in. poprzez wprowadzenie elementów oświetlenia.
W zakres prac związanych z remontem weszło m.in. usunięcie kamienia ze skarpy i niecki fontanny, wyrównanie niecki oraz ułożenie nowej warstwy kamienia płaskiego z Dolomitu. Największą zmianą dla aktualnego stanu fontanny był jednak montaż efektownego oświetlenia.
Jedna z głównych libiąskich atrakcji zyskała nowe oblicze, dzięki czemu od kilku tygodni mieszkańcy mogą cieszyć się z możliwości wypoczynku w pobliżu tryskającej wodą fontanny, a wieczorami podziwiać kolorowe efekty i iluminacje świetlne.
Fontanna w Parku Młodości fot. Paweł Salawa
Strona Urzędu Miejskiego w Libiążu,
libiaz.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=3813⟨=pl
Autor: -