kremacja zwierząt cena w Koszalinie

Właściciele czworonogów bardzo często budują z nimi niezwykle mocne relacje. Życie zwierząt nie trwa niestety tak długo, jak byśmy tego chcieli. Moment, w którym dochodzi do pożegnania ze swoim ukochanym zwierzęciem następuje zawsze w nieodpowiednim momencie. Z naszymi zwierzęcymi przyjaciółmi pozostają nam zdjęcia i cała masa wspomnień, dzięki którym przypominamy sobie wszystkie radosne chwile spędzone z nimi na przestrzeni lat. Sporo osób podejmuje decyzję o tym, aby we właściwy sposób pożegnać swoje zwierzę i zapewnić mu godne miejsce pochówku. W tym celu decydują się na kremację zwierząt. Popularność krematoriów na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdecydowanie wzrosła. Oto artykuł w którym wyjaśniamy, dlaczego skremowanie zwierzęcia po jego odejściu to najlepsze dostępne rozwiązanie.

Kremowanie zwierząt a polskie prawo

Wszyscy właściciele zwierząt chcą, aby po odejściu z tego świata miały one godny pochówek. Co do grzebania zwierząt w naszym kraju istnieje jednak sporo wątpliwości. Niektórzy sądzą, że najlepszym rozwiązaniem jest zakopanie ciała psa w ogrodzie bądź na działce, aby ich mniejszy przyjaciel pozostał z nimi na zawsze. Niestety, okazuje się, że chowanie ciał zwierząt na własnej posesji jest niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Za tego rodzaju działania może grozić bardzo surowa grzywna.

Skoro zakopanie ciała psa na własnej działce jest nielegalne, to z jakich rozwiązań najlepiej skorzystać? Osoby, którym zależy na godnym pochowaniu zwierzęcia oraz zgodnie z obowiązującym prawem, z pewnością myślą jak to zrobić. Niektórzy weterynarze proponują właścicielom zwierząt skorzystanie z usługi utylizacji. Polega ona na spaleniu zwłok zwierzęcia razem z odpadami. Mimo tego, iż jest to rozwiązanie w pełni legalne, to jednak budzi uzasadnione wątpliwości moralne ze strony właścicieli czworonogów. Samo pojęcie "utylizacja" od razu kojarzy się w sposób pejoratywny. Czy istnieje zatem sposób na pochowanie zwierzęcia w sposób godny, stosunkowo tani, a jednocześnie legalny? Na szczęście, okazuje się, że tak.

Kremacja - najlepszy sposób na godne pożegnanie z czworonogiem

Kremacja zwierząt animaleden.pl/kremacja-zwierzat-koszalin jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli zwierząt, którzy chcą, aby ich pupil został pochowany godnie oraz legalnie. Firm oferujących usługi z zakresu kremowania zwierząt jest obecnie coraz więcej, szczególnie na Pomorzu Zachodnim. Znalezienie profesjonalnej firmy oferującej kremacje zwierząt w Koszalinie nie powinno być dzisiaj żadnym problemem.

Cały czas powstają nowe cmentarze dla zwierząt, gdzie są realizowane kremacje i pochówki. Firmy wyspecjalizowane w kremowaniu zwierząt dają gwarancję, że cała procedura będzie zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi, a właściciel czworonoga nie narazi się na grzywny lub inne kary. Dodatkowo, pupil będzie potraktowany po swoim odejściu w sposób godny.

Jak przygotować ciało zmarłego zwierzęcia?

Jeśli do śmierci kota lub psa doszło w domu lub jakimkolwiek innym miejscu poza obrębem kliniki weterynaryjnej, obowiązkiem, właściciela jest prawidłowe zabezpieczenie ciała zwierzęcia do momentu przeprowadzenia kremacji. Podczas wykonywania tych czynności należy pamiętać o kilku istotnych zasadach bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności należy nałożyć rękawiczki ochronne. Zwierzę należy owinąć kocem lub ręcznikiem, a potem wsunąć je do worka. Do czasu przyjazdu specjalistów z krematorium ciało powinno być przechowywane w chłodnym, zacienionym miejscu.

Firmy oferujące kremację zwierząt w Koszalinie

W chwili obecnej w Polsce działa bardzo wiele firm oferujących usługi z zakresu kremacji zwierząt. Krematorium dla zwierząt w dzisiejszych czasach nie budzi już w nikim zdziwienia. Coraz więcej właścicieli czworonogów chce, aby ich pupile zostali pochowani w sposób godny. Niektóre firmy mają nawet w swojej ofercie kremację zwierzęcia połączoną ze specjalną ceremonią pożegnalną czworonoga. Pracownicy firm krematoryjnych każdorazowo ustalają z właścicielami termin realizacji kremacji i pochówku, który będzie im najbardziej odpowiadał. W ten sposób zyskuje się gwarancję, że podczas gdy zwierzę trafi do komory kremacyjnej, właściciel będzie razem z nim. Firmy oferujące kremację animaleden.pl/uslugi mogą także przygotować specjalną salę, w której właściciele będą mogli w ciszy ostatni raz pożegnać się ze swoim zwierzęciem.

Urna na prochy zwierzęcia

Krematoria dla zwierząt oferują również specjalne urny na prochy zwierząt. Projektuje się je przede wszystkim z myślą o upamiętnieniu konkretnego psa lub kota - stosuje się na przykład ozdobę lub jakąś ważną pamiątkę po przyjacielu, który odszedł.W przypadku psa może mieć na przykład wzór odciśniętych łapek, co będzie prezentowało się wyjątkowo efektownie.

Urny na prochy zwierząt są dostępne w bardzo różnych kształtach i kolorach - wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb i oczekiwań właścicieli zwierzęcia. Urnę z prochami można później postawić w domu lub w ogrodzie, dzięki czemu pupil, który odszedł z tego świata, na zawsze pozostanie razem z nami.