Budowa firmowego punktu jest kosztowna, a na taki wydatek nie może sobie pozwolić wiele przedsiębiorstw - szczególnie tych początkujących. Właściciele takich przedsiębiorstw szukają alternatywnych metod na postawienie własnej siedziby. Odpowiedzią na ich potrzeby są kontenery handlowe. Jest to tańszy i prostszy sposób na otwarcie własnego punktu. Co warto o nich wiedzieć? Warto korzystać z takiego rozwiązania?

Prostota - siła pawilonów handlowych

Handlowe kontenery na stałe wpisały się już w architekturę miasta. Ogromną zaletą takich rozwiązań jest ich prostota - można je zamontować w dowolnym miejscu. Ze względu na niewielki ciężar ich ponowne przewiezienie również nie stanowi wielkiego problemu, co sprawia, że takie modułowe budynki mogą służyć jako mobilna siedziba firmy. Ma to szczególne znaczenie w branży gastronomicznej, w której często lokale zmieniają swoje położenie na przykład przy okazji festiwali muzycznych.

Kontenery handlowe powstają z klasycznych kontenerów (najczęściej morskich). Daje to gwarancję wytrzymałości solidnej stalowej konstrukcji - tego rodzaju obiekty są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne, a także zawalenie. Stalowa bryła powoduje, że można dowolnie modyfikować kształt kontenera. Pozwala to z łatwością dostosować pawilon do potrzeb swojego biznesu.

Oszczędność czasu - kontener handlowy powstaje szybko

Każdy przedsiębiorca ceni swój czas - w końcu zamienia się on w realny pieniądz. Ma to ogromne znaczenie w momencie budowy nowej siedziby lub powstawania kolejnego lokalu. Jeśli zależy nam na szybkim wzniesieniu budynku warto wybrać kontener handlowy - czas realizacji takiego projektu jest krótki.

Kolejną rzeczą przemawiającą za pawilonami handlowymi jest brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Proces pozyskiwania takiego zezwolenia w przypadku murowanych budynków może wynosić nawet kilka miesięcy, a często sam wniosek jest odrzucany lub odraczany przez urząd. W przypadku kontenerów handlowych nie mamy tego problemu - ich postawienie nie wymaga uzyskania zezwolenia na budowę, dzięki czemu zyskujemy czas.

Więcej pieniędzy w budżecie - pawilon handlowy jest tani

Właściciele firm nie przepadają za nieuzasadnionym wydawaniem pieniędzy - teraz, dzięki kontenerom handlowym już nie muszą tego robić. Postawienie murowanej siedziby wymaga zaangażowania ogromnych środków finansowych. Pół biedy, jeśli przedsiębiorstwo posiada własne zasoby gotówki, wówczas może w szybkim tempie przystąpić do realizacji projektu. Inaczej jeśli budowa uzależniona jest od uzyskania finansowania zewnętrznego - pozyskanie pieniędzy na budowę firmowej siedziby może być bardzo trudne.

Kontenery handlowe są relatywnie tanim rozwiązaniem, na które pozwolić mogą sobie również małe i średnie przedsiębiorstwa. Oczywiście, końcowa cena tego rodzaju produktu zależy od kilku rzeczy. Co wpływa na cenę pawilonu handlowego?

  • wielkość kontenera,
  • kształt kontenera,
  • skomplikowaność projektu,
  • materiał wykonania,
  • renoma producenta.

Ostatecznie, na budowie około stumetrowej siedziby można zaoszczędzić nawet 100 tysięcy złotych. Takie, dodatkowe środki na pewno przydadzą się każdemu przedsiębiorstwu.

Kontenery handlowe - dlaczego warto z nich korzystać?

Kontener handlowe - inwestycja, która się spodoba

Wbrew pozorom pawilony handlowe nie muszą odstraszać swoim wyglądem. Nowoczesne realizacje przyjmują atrakcyjny wygląd, który można łatwo dostosować do swoich wymagań. Pozwoli to wyróżnić się na tle konkurencji i zachwycić swoich klientów innowacyjnym wyglądem siedziby firmy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.