Jak wybrać meble dla pierwszoklasisty?

Rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie to duże wyzwanie dla dziecka i jego rodziców. Zanim nasza pociecha pójdzie do szkoły, ważne jest odpowiednie jej przygotowanie. Rodzice muszą nie tylko skompletować wyprawkę, ale również zadbać o odpowiedni wystrój pokoju pierwszoklasisty.

Dziecko w swoim pokoju musi czuć się przede wszystkim swobodnie i bezpiecznie. Urządzając pokój dla dziecka, warto mieć na uwadze jego zdanie. Meble szkolne powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, tak, aby mogło bez pomocy rodzica z nich korzystać. W skład mebli do pokoju pierwszoklasisty wejść musi biurko, a także szafki i półki na książki. Pokój spełnia wiele funkcji – jest zarówno do nauki, jak i zabawy i wypoczynku.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do pokoju pierwszoklasisty?

Szkoła to ważny etap w rozwoju dziecka, dlatego warto zadbać, by nauka dobrze się dziecku kojarzyła. Miejsce do nauki musi być wygodne i przestronne. Meble szkole, które powinny się w nim znaleźć biurko, wygodne, dopasowane do dziecka krzesło i miejsce na książki i przybory szkolne. Biurko najlepiej jeśli będzie miało regulowaną wysokość blatu. Krzesła również powinny posiadać regulacje, za pomocą, której dopasujemy meble do wzrostu dziecka. Kącik do nauki musi być dobrze oświetlony. Ściany powinny być pomalowane na stonowane, uspokajające kolory, na przykład błękity, zielenie czy ciepłe odcienie pomarańczowego.

Aranżacja pokoju ucznia to nie lada wyzwanie. Warto podejść do tego na spokojnie, pośpiech nie jest tu wskazany. Aby dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju, zadbajmy o to, by uczestniczyło w podejmowaniu decyzji na temat swojego pokoju.