Fotel biurowy powinien nie tylko świetnie się prezentować, ale również powinien być odpowiednio komfortowy. Jak dobrać najlepszy model?

W sklepach można znaleźć wiele różnych typów foteli biurowych, które doskonale sprawdzają się także do pracy w domu. Zanim jednak wybierzemy jeden model, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy jego poszukiwaniu.

Dobry fotel biurowy – czyli jaki?

Przede wszystkim dobry fotel biurowy to taki, który zapewnia optymalny komfort. Nie powinien przyczyniać się do powstawania bólów pleców i mięśni, czyli powinien być idealnie dopasowany do ciała.

Także warto wybierać takie fotele biurowe, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów – dzięki temu mogą posłużyć na długi czas.

Naturalnie, liczy się również estetyka, czyli dobry fotel biurowy powinniśmy dobrać tak, aby prezentował się atrakcyjnie i pasował do aranżacji wnętrza.

biuro

Przy doborze fotela biurowego zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Wymiary – wysokość siedziska, jego szerokość i głębokość, wysokość oparcia powinny być dopasowane do ciała.
  • Anatomiczna budowa – dotyczy w szczególności oparcia, które powinno mieć lekkie wcięcie w miejscu, w którym znajduje się część lędźwiowa kręgosłupa.
  • Regulacja – dobry fotel biurowy powinien posiadać szeroką regulację, aby dopasowanie go do ciała było jeszcze łatwiejsze.
  • Funkcja odchylenia do tyłu – odchylane oparcie lub oparcie wraz z siedziskiem pozwala na zmianę pozycji w trakcie korzystania z fotela i tym samym odciąża mięśnie.
  • Podłokietniki – stanowią podparcie dla rąk i odciążają je podczas pracy. Powinny być także regulowane.
  • Materiały obiciowe – najlepiej wybierać fotele biurowe obite tkaninami, ponieważ są wygodniejsze w użyciu od skór naturalnych i ekologicznych.
  • Kółka – rodzaj kołek (miękkie lub twarde) powinien być dopasowany do podłogi, na której stoi krzesło.

Za dobry fotel biurowy nie trzeba płacić bardzo dużo. Atrakcyjne modele można zakupić w cenie już poniżej 500 złotych.

Więcej o fotelach biurowych można poczytać w serwisie: www.meble71.pl/.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.