Home Staging - jak szybciej i drożej sprzedać nieruchomość?

W Polsce coraz większą popularnością zaczyna się cieszyć idea nazywana Home Staging. Skuteczne zastosowanie tej metody pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty w postaci szybkiej i owocnej sprzedaży nieruchomości.

Jak działa Home Staging?

Generalna idea Home Staging zakłada to, aby przy małych nakładach środków pieniężnych osiągnąć wysoki efekt polegający na uatrakcyjnieniu wybranej nieruchomości. Może to być przykładowo wyjątkowe urządzenie mieszkania, które maskuje mniej znaczące wady i mankamenty takiego lokalu. W gruncie rzeczy najbardziej istotne jest to, aby pokazać jak najlepszą stronę danej nieruchomości urządzając ją w stylu dopasowanym do potrzeb konkretnego kupującego lub grupy docelowej, do której kieruje się ofertę sprzedażową. Może się wydawać, że po zastosowaniu takiej metody nie można osiągnąć dobrych wyników, ale jak pokazują badania wiele osób zwraca dużą uwagę na sposób w jaki zostanie zaprezentowane konkretne mieszkanie lub dom. Czasem wystarczy nawet drobna zmiana w postaci przemalowania mieszkania, umeblowania w odmienny sposób, aby uzyskać bardzo konkretny efekt w postaci unikatowo wyglądającego wnętrza. Wiele osób nie zwróci uwagi na ofertę, która nie wyróżnia się niczym konkretnym. Samo stworzenie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni pozwoli potencjalnym nabywcom, sprawdzić ofertę nawet jeśli cena wydaje im się zbyt duża.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Kraków, Bieżanów-Prokocim

Home Staging – samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty?

Warto zauważyć, że dużą popularnością cieszą się usługi związane z Home Staging. Wiele osób z pewnością zastanawia się jaki jest w tym sens, skoro mogą sami odpowiednio urządzić mieszkanie. Sekret profesjonalnej firmy tkwi w doświadczeniu oraz w możliwościach badania zapotrzebowania klientów, a także w umiejętnościach związanych z kompleksowym urządzaniem wnętrz. Można też po prostu skorzystać z doradztwa lub porady firm, które na co dzień zajmują się usługami typu Home Staging. Porada może i nie jest tania, ale pozwoli obrać właściwą strategię odnośnie tego co warto zmienić, aby można było szybciej sprzedać własną nieruchomość.

Warto jednak wiedzieć, że niektóre elementy związane z Home Staging można bez większych trudności zrobić samodzielnie. Czasem wystarczy dobrze posprzątać mieszkanie, pozbyć się starych rupieci, wyrzucić zbędne meble, wymienić oświetlenie, zmienić kolorystykę wnętrza poprzez odpowiednie połączenie mebli i zasłon. Możliwości pod tym względem jest mnóstwo i wcale nie trzeba wydawać ogromnych kwot na remonty, aby gruntownie zmienić postrzeganie poszczególnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu na sprzedaż.