Dlaczego warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to rodzaj osłony okiennej, która umieszczana jest na zewnątrz okna albo też drzwi. Jakie są główne zalety rolet zewnętrznych?

Odpowiednio dobrane osłony okienne nie tylko mogą ochronić nas przed wzrokiem postronnych osób, ale również zapewniają większe bezpieczeństwo i komfort. Tak działają rolety zewnętrzne, które aktualnie można kupić w wielu wariantach do wyboru.

Jednym z liderów w produkcji zaawansowanych rolet okiennych na zewnątrz jest firma Bubendorff z Francji, z której oferta można zapoznać się bliżej pod adresem strony www.

Co warto wiedzieć o roletach zewnętrznych? Jakie są ich główne zalety? Kiedy zewnętrzne rolety sprawdzą się najlepiej?

Rolety zewnętrzne – podstawowe informacje

Rolety zewnętrzne to osłony okienne wykonane najczęściej z wysokiej jakości aluminium. Składają się z aluminiowego profilu (pancerza), który nawijany jest na rurę nawojową umieszczoną w skrzynce, a także zabezpieczony jest po bokach dopasowanymi prowadnicami.

W sprzedaży znajdziemy także wzmocnione rolety zewnętrzne antywłamaniowe, które wyposażone są w specjalne rygle antywyważeniowe uniemożliwiające poniesienie pancerza od zewnątrz i dzięki temu zwiększające bezpieczeństwo budynku.

Rolety mogą być obsługiwane ręcznie, ale w sprzedaży znajdziemy także rolety zewnętrzne elektryczne, które mogą być zasilane prądem z sieci albo solarnie – takie rolety dostępne są w asortymencie wspomnianej firmy Bubendorff.

Rolety zewnętrzne – najważniejsze zalety:

  • mają wszechstronne zastosowanie – dostępne są jako rolety okienne, drzwiowe, rolety zewnętrzne balkonowe i tarasowe
  • zapewniają prywatność – chronią wnętrze pomieszczeń przed spojrzeniami osób z zewnątrz
  • poprawiają bilans energetyczny – ograniczają ilość ciepła uciekającego z pomieszczeń i zmniejszają zapotrzebowanie na ciepło, a tym samym przyczyniają się do obniżenia rachunków za ogrzewanie w chłodnych miesiącach
  • nie dopuszczają do nadmiernego nasłonecznienia pomieszczeń – zapewniają przyjemny chłód i zaciemniają wnętrza
  • podnoszą poziom bezpieczeństwa – antywłamaniowa roleta zewnętrzna powoduje, że budynek jest bezpieczniejszy
  • zwiększają izolację akustyczną pomieszczeń – zmniejszają hałasy dobiegające do budynku z zewnątrz
  • chronią przed komarami i innymi owadami – w sprzedaży znajdziemy także rolety zewnętrzne zintegrowane z moskitierami

Rolety zewnętrzne – kiedy warto je kupić?

Na zakup rolet zewnętrznych warto zdecydować się wtedy, gdy zależy nam na poprawie komfortu mieszkania, a także swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa mienia. To także doskonały wybór dla osób, którym zależy na większych oszczędnościach na ogrzewaniu budynku.

Warto rozważyć montaż rolet szczególnie na parterze oraz w innych łatwo dostępnych oknach, a także od strony południowej, która jest bardzo nasłoneczniona, jednak tak naprawdę montaż rolet zewnętrznych będzie dobrą inwestycją w każdym oknie.

Rolety zewnętrzne – zamów teraz!

Zatem rolety na zewnątrz to bardzo dobry wybór do wielu domów i innych budynków – można zamówić je jako gotowe lub też wykonać na wymiar w dowolnym rozmiarze i kolorze z palety.

W przypadku osłon takich jak rolety zewnętrzne cena zależna jest głównie od ich technologii, wykorzystanych materiałów i rozmiaru – za jedną sztukę zapłacimy od około 80 do nawet 1000 złotych, dlatego wato zapoznać się bliżej z ofertami bezpośrednio u producentów lub sprzedawców.

Gdy interesują nas rolety zewnętrzne montaż można zlecić ekipie, ale często można także wykonać go samodzielnie, gdy jest on nieinwazyjny.