Czym zajmuje się groomer

Dbanie o psa to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność. Pies jest bardzo bliskim przyjacielem i każdy właściciel chce dla niego, jak najlepiej. Pies zadbany to pies zdrowy. Poza regularnymi wizytami u weterynarza, ważne jest również odwiedzanie groomera.

Psi fryzjer zadba kompleksowo o pupila

Zabiegi pielęgnacyjne wokół swojego psa można wykonywać samemu. Efekt nie zawsze będzie zadowalający, a pies będzie przeżywał niepotrzebny stres. Najlepiej oddać zwierzaka do profesjonalisty. Psi fryzjer Wrocław zadba zarówno o wygląd, jak i o komfort psychiczny pupila. To bardzo ważne, aby pies czuł się dobrze podczas zabiegów i chętnie wracał do salonu w przyszłości.

Groomer Wrocław zajmie się kompleksowo pielęgnacją zwierzaka. Oferuje m.in.:

  • Strzyżenie,
  • Rozczesywanie,
  • Trymowanie,
  • Kąpiel,
  • Kosmetykę oczu,
  • Kosmetykę uszu.

Kąpiel dla zachowania higieny

Kąpiel to ważny element pielęgnacji. Pozwala na rozpoczęcie pielęgnacji. Kosmetyki, które są dedykowane psom są całkowicie bezpieczne. Jeżeli pies ma wrażliwą skórę, można użyć specjalnych, delikatnych produktów hipoalergicznych. Groomer Wrocław dopasuje najlepsze kosmetyki dla pupila pod kątem rodzaju sierści lub włosa, kondycji szaty oraz specjalnych potrzeb). Po kąpieli psi fryzjer Wrocław wysuszy dokładnie szatę specjalnie przeznaczoną do tego suszarką. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, równocześnie wyczesze psa, aby ułatwić późniejsze wykonanie fryzury.

Trymowanie pozwala na lepszą wentylację psiej skóry

Trymowanie jest dedykowane psom szorstkowłosym. Jest zabiegiem bezbolesnym, pod warunkiem wykonywania go przez profesjonalistę. Brak trymowania u psów z szorstką okrywą może prowadzić do zaburzeń wentylacji skóry. Doświadczony psi fryzjer Wrocław potrafi stwierdzić na podstawie oględzin, czy zabieg trymowania można przeprowadzić. Wyskubywanie martwych włosów odbywa się przy użyciu dobranych narzędzi indywidualnie do danego psa.

Strzyżenie to zabieg ułatwiający codzienną pielęgnację

Strzyżenie jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacji pupila. Przede wszystkim należy regularnie strzyc psy z okrywą włosową. Utrzymywanie długiej szaty jest związane z codziennym czesaniem oraz wykonywaniem częstych kąpieli. Długi włos gromadzi kurz, brud, oraz inne zanieczyszczenia. Jeżeli jest źle pielęgnowany, może przyczynić się do powstania wielu problemów skórnych, infekcji oraz alergii. Groomer Wrocław ostrzyże psa w odpowiedni sposób, aby ułatwić pielęgnację w warunkach domowych. To bardzo ważny punkt pielęgnacji pupila.

Kosmetyka oczu dla zdrowia zwierzaka

Okolice oczu są bardzo wrażliwe i wymagają szczególnej pielęgnacji. Łatwo gromadzą się zanieczyszczenia. Odrastające włosy mogą podrażniać. Lepiej nie próbować na własną rękę zadbać o obszar oczu, ale poprosić o pomoc doświadczoną osobę. Psi fryzjer Wrocław delikatnie oczyści okolice oka i wytnie wrastające włosy. Wprawa i profesjonalizm pozwolą na bezpieczne wykonanie tych zabiegów.

Kosmetyka uszu to ważna profilaktyka

Uszy powinny być regularnie czyszczone ze zbierającej się wydzieliny. Zaniedbanie może prowadzić do infekcji oraz różnych schorzeń. Groomer Wrocław delikatnie wytnie włosy z uszu zwierzaka oraz wyczyści je przy pomocy specjalnych preparatów i narzędzi. Doświadczona osoba potrafi zrobić to w taki sposób, aby nie skaleczyć psa i zminimalizować jego stres.

Rozczesywanie kołtunów wymaga wprawy

Rozczesywanie kołtunów z psiej szaty to trudne zadanie. Psi fryzjer Wrocław potrafi zrobić to bezboleśnie i bez naruszenia okrywy pupila. Posiada profesjonalne szczotki i inne urządzenia, które służą do bezbolesnego i wprawnego rozczesania splątanych włosów lub sierści. Groomer Wrocław najpierw oceni stan kołtunów i wybierze najlepszą metodę do ich usunięcia.

Wybór odpowiedniego salonu

Pielęgnacja psa jest ważnym elementem dbania o zdrowie pupila. Warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego salonu. Tylko profesjonalista z doświadczeniem zadba odpowiednie o zwierzaka, nie zrobi mu krzywdy i zminimalizuje stres.

Więcej na https://salimali.pl/