W założeniu akcja poprzez działania informacyjne ma przyczynić się do zmiany statystyk zapadalności i umieralności na choroby nowotworowe w Polsce.

Liceum reprezentuje zespół 5 uczennic, które aktywnie włączyły się w akcje. Dziewczyny tworzą zgraną pięcioosobową grupę. Prowadzą prelekcje w szkołach oraz kampanię reklamową, która ma zachęcić do badań profilaktycznych. Główny punkt działań nastąpi w najbliższą sobotę, 9 lutego o godzinie 17:00. Wtedy, w klubie Stara Kotłownia w Chrzanowie odbędzie się wykład specjalisty - lekarza onkologa, a po nim koncert zespołu Dust N' Bones. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Koncepcja Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). Zgodnie z tą zasadą, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.

Chrzanowski zespół MHNR Sprytne Żuczki, reprezentujący II LO. Od lewej: Blanka Kozina, Joanna Kozikowska, Olga Pakuła, Natalia Kędra i Urszula Bębenek.