W dniu 8 lipca br. Wójt Gminy Babice odebrał promesę potwierdzającą otrzymanie przez Gminę Babice dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na realizację zadania pn. „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Babice”.

Dalszy rozwój gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Babice.

Celem zadania jest dalsze uzupełnianie brakującej infrastruktury w zakresie gospodarki wodno - ściekowej gwarantującej poprawę jakości życia, wzrost poziomu ochrony środowiska oraz dalszy rozwój obszaru Gminy Babice poprzez rozbudowę ok. 4 km sieci kanalizacyjnej i przebudowę 0,318 km sieci wodociągowej.

 

Planowany łączny koszt inwestycji wynosi: 3 954 170,77 zł,

w tym dofinansowanie w kwocie: 1 977 999 zł.

 

Przebudowa sieci wodociągowej w Babicach przy ul. Krakowskiej pozwoli na przełączenie 19 istniejących przyłączy.

 

Powstanie sieci kanalizacyjnej planuje się w rejonie ulic: Zamkowej, M. Konopnickiej, E. Orzeszkowej, M. Skłodowskiej – Curie, Kardynała Wyszyńskiego, Topolowej, Spółdzielczej w Babicach obejmującą budowę przepompowni ścieków wraz z wewnętrzną instalacją elektryczną oraz zjazdem z drogi publicznej. Rozbudowa sieci umożliwi wykonanie 79 przyłączy indywidualnie przez mieszkańców oraz obiektów użyteczności publicznej (Szkoły, Przedszkola i Urzędu Gminy).

 

W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej i przebudowy sieci wodociągowej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwsza połowa 2022 roku.

 

Operacja typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego PROW na lata 2014 – 2020.

Dalszy rozwój gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Babice.
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.