Gdy nie możesz znaleźć telefonu, wystarczy, że zadzwonisz do siebie od kolegi i szybko wiesz, gdzie się znajduje Twój smartfon. Co jednak zrobić, gdy nie możesz znaleźć kluczy i jesteś pewien, że po prostu je zgubiłeś? W takiej sytuacji Twoim przyjacielem stanie się Pan Ślusarz!

Jak wygląda awaryjne otwieranie drzwi?

Wiele osób nie chce wzywać ślusarza w obawie o konieczność wyważenia drzwi lub wysokich kosztów usługi. Najgorszym pomysłem jest samodzielne ingerowanie w zamek, gdyż możemy tylko pogorszyć sytuację i zepsuć zabezpieczenie. Pierwszym etapem jest telefon do najbliższej firmy ślusarskiej. Wiele z nich jest otwarta całodobowo, także w niedziele i święta, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klientów. Podczas rozmowy, pracownik wypyta Cię o rodzaj drzwi oraz jego zabezpieczenia. Dzięki tym informacjom, ślusarz będzie wiedział, jakie narzędzia prawdopodobnie będzie musiał zabrać ze sobą. Po przyjeździe na miejsce, specjalista oceni sytuację i ustali plan działania. Nie musisz się obawiać, że pójdziesz do sklepu po wodę, a po powrocie zastanie Cię widok wyważonych drzwi. Ślusarz nie wykona żadnego ruchu bez Twojej zgody. Na początku wdrażane są podstawowe metody, które zarazem są najmniej inwazyjne. Gdy żaden z delikatnych środków nie pozwoli na otworzenie drzwi, ślusarz omówi z Tobą dalsze kroki. Wybrana metoda będzie połączeniem szybkiego otworzenia zamka oraz najtańszego rozwiązania. Po otworzeniu drzwi pracownik zapyta Cię, czy ma również naprawić/wymienić zamek, jeśli został on uszkodzony przy pracy. Czasochłonność i koszty są zależne od rodzaju zabezpieczenia.

Czy awaryjne otwieranie dotyczy tylko drzwi?

Ślusarz jest specjalistą nie tylko od zamków w drzwiach wejściowych, antywłamaniowych, garażowych czy piwnicznych. Firmy ślusarskie skutecznie otworzą także wszelkiego rodzaju kłódki, zapięcia rowerowe, łańcuchy, skrzynki na listy. Przykładową firmę ślusarską znajdziesz tutaj https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana firma posiada odpowiedni sprzęt do otworzenia Twojego zamka, najlepiej przed wezwaniem ślusarza dopytać, czy dany specjalista będzie w stanie dostać się do Twojego mieszkania. Podczas wizyty, możesz wypytać pracownika o najlepsze zabezpieczenia drzwi, roweru itp.

Awarie zamków zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach życia, jednak dla każdego ślusarza awaryjne otwieranie drzwi to codzienność. Dlatego zamiast łapać za śrubokręt, weź do ręki telefon i wybierz numer najbliższej firmy ślusarskiej.

Awaryjne otwieranie drzwi – pogotowie ślusarskie