Angielski dla dzieci w Krakowie – jak się uczyć?

Nasze dzieciaki powinny znać język angielski. To podstawa komunikacji praktycznie na całym świecie. Niezależnie, gdzie pojedziemy, zawsze znajdzie się osoba, która wytłumaczy nam po angielsku, jak dojechać w konkretne miejsce czy gdzie możemy się zatrzymać podczas podróży. Angielski przyda się w szkole, później w pracy zawodowej, a także podczas rozrywki, na przykład, gdy nasze dzieci zechcą przeczytać książki w języku angielskim. Poniżej pokazujemy, w jaki sposób w Krakowie dzieci i młodzież mogą uczyć się angielskiego.

Kurs języka angielskiego online

Fraza „szkoła angielskiego Kraków” pojawia się często w wynikach wyszukiwania. Mieszkańcy województw, którym zależy na edukacji swoich pociech, szukają zajęć dodatkowych z angielskiego, które rozszerzą materiał wpajany im w szkole. Dla wielu rodziców ważna jest kontrola zajęć. Wybierają oni takie lekcje, które można podejrzeć lub nadzorować, aby sprawdzić, czy faktycznie ich dzieci robią postępy. Właśnie dlatego warto wysłać dzieci na naukę języka angielskiego do Tutlo. To internetowa szkoła, która zmieniała podejście do nauczania, przez co wyniki widać już po kilku lekcjach.

Platforma ta pozwala rodzicom nadzorować proces nauki, śledzić postępy, a nawet wziąć udział w lekcji, jeśli będzie to konieczne. Zajęcia odbywają się online w dwudziestominutowych blokach, metodą jeden na jeden. Przed lekcją możemy wybrać, czy chcemy uczuć się z polskim lektorem, czy też z native speakerem. Dodatkowo możemy wybrać zakres tematyczny oraz poziom, na jakim jesteśmy. Lekcje mogą odbywać się z domu, ogrodu lub innego miejsca, wystarczy tylko dostęp do internetu i komputer.

Poranki z angielskim dla maluchów

Ten pomysł jest skierowany do rodziców młodszych dzieci. W krakowskich, ale nie tylko, punktach zabaw dla dzieci często pojawiają się oferty weekendowych poranków z angielskim dla dzieci. To rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wdrażać malca od najmłodszych lat w język.

Na spotkaniach dzieci wraz z rodzicem przechodzą przez etap radosnego powitania na dywaniku, zabaw muzyczno ruchowych. Następnie wspólnie bawią się z osobą prowadzącą i innymi dziećmi, i rodzicami. Wszystko oczywiście w języku angielskim. Dzięki takiej integracji dzieci łatwiej odbierają i oddają bodźce, wtapiają się w otoczenie, przełamują barierę językową, gdy inni rówieśnicy także starają się porozumiewać w języku angielskim. Taka nauka przez zabawę to idealne rozwiązanie dla szkrabów oraz ich opiekunów. Warto rozejrzeć się za tymi rozwiązaniami.

Domowe gry i zabawy dla całej rodziny

Nic tak nie zbliża członków rodziny, jak wspólne spędzanie czasu. Dlatego warto znaleźć chwilę dla bliskich, a jednocześnie wykorzystać przynajmniej kilkanaście minut na wspólną naukę języka. Zależnie od ilości osób możemy wybrać inną grę. Warto skusić się na przykład na Scrabble w wersji oryginalnej. W tym przypadku będziemy musieli układać anglojęzyczne wyrazy, co wymaga od nas znajomości słownictwa i tego, jak zapisane są słowa. Gra w Monopol po angielsku, jest nawet wersja Kraków (https://boardgamegeek.com/boardgame/195104/monopoly-krakow), także może być ciekawą zabawą. Można dodać małe utrudnienie, według którego każda konwersacja po polsku, czy też zwrot w języku polskim, karane będą grzywną wartą jednego dolara. Taka gra naprawdę daje mnóstwo zabawy. Innym skutecznym pomysłem na naukę są kalambury. Tutaj ćwiczymy nie tylko język, słownictwo, wiedzę, ale także wyobraźnię, kreatywność itd. To naprawdę ciekawy sposób spędzenia czasu z bliskimi, a przy okazji możliwość szlifowania języka.

Powyższe trzy przykłady pokazują, że jeśli tylko chcemy, znajdziemy wiele możliwości nauki angielskiego dla dzieci i młodzieży. Czasami wystarczy tylko puścić wodze fantazji lub znaleźć odpowiednią szkołę angielskiego online.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.