Chłodna woda w upały to wybawienie. W najgorętsze dni szklanka wody należy się wszystkim, także klientom urzędów. Woda powinna być wystawiona w miejscach ogólnodostępnych. Z tym jest już różnie. Nie wszystkie nasze urzędy dbają o petentów.
Dystrybutora z wodą na próżno by szukać w Urzędzie Miasta w Chrzanowie. Takiego urządzenia nikt tu nie widział. - Chętnie bym się napił wody, i szukałem dystrybutora, ale nie ma - skarży się Arkadiusz Wąs z Chrzanowa, który załatwiał sprawę w magistracie. W ostatni gorący czwartek, było ponad 30 stopni Celsjusza. - Przecież to obowiązek, by zapewnić wodę w taki dzień.

Sprawdziliśmy. Faktycznie w chrzanowskim magistracie spragniony klient nie napije się wody.
- Tu blisko jest sklepik, proszę iść sobie kupić - informuje pracownica magistratu zapytana o to, gdzie można znaleźć wodę.

Wody nie ma także w starostwie powiatowym w Chrzanowie. I tu spragniony klient nie ma co szukać ochłody. Bez problemu za to wodę dostanie się w chrzanowskim urzędzie skarbowym. Dystrybutor jest tuż koło wejścia. Klienci trzebińskiego magistratu są w komfortowej sytuacji. W urzędzie jest rozstawionych pięć baniaczków z wodą.

- Z tej wody mogą korzystać zarówno urzędnicy jak i nasi petenci - zapewnia Robert Siwek z Urzędu Miasta w Trzebini. Problemu z dostępem do chłodzących płynów nie mają też mieszkańcy powiatów oświęcimskiego i wadowickiego. Tam w większych urzędach stoją ogólnodostępne dystrybutory.
W starostwie powiatowym w Olkuszu baniaczek z wodą jest w głównym holu na dole. Raczą się nią ci, którzy przyszli załatwić sprawę w urzędzie.

Alicja i Mirosław Kocjanowie mają do wypełnienia sporo druków. - Siedzimy tu już godzinę, to skorzystaliśmy - przyznają małżonkowie. Popijają z plastikowych kubków siedząc przy stoliku nad papierami.

Na wodę skusił się też Krystian Rychter z Bukowna, który załatwiał sprawę w wydziale komunikacji.
- Wiele to na pewno nie kosztuje urzędu, a klient czuje się zauważony - przyznaje chłopak.
W olkuskim magistracie w piątek po południu dystrybutor stał w holu głównym tuż przy wejściu, ale wody w nim już zabrakło.

- Zaraz doniesiemy - obiecywała pracownica recepcji po zwróceniu jej uwagi. Po pół godziny wody nadal nie było. W końcu doniesiono. - To tylko mały poślizg. Woda już jest i można z niej korzystać - zapewnia Jarosław Medyński, rzecznik urzędu.

Meteorolodzy zapowiadają upalne dni. Temperatura może przekraczać nawet 30 stopni. "Gazeta Krakowska" czeka na informacje o tym czy w Waszej okolicy urzędnicy wywiązują się w obowiązków dostarczenia wody spragnionym klientom.


Krystian Rychter skorzystał z wody w starostwie w Olkuszu


tekst: Małgorzata Gleń, Magdalena Łysek
zdjęcie: Małgorzata Gleń

Komentarze   
0 #1 hamlet 2011-07-18 18:14
Od tych wszystkich pragnień klientom sie przewraca w d.....ch przyczynia sie dotego choćby Lidl, który otwiera kolejna kase bo stoi troje klientów. Potem ludziom wydaje się, że się im wszystko należy. Tylko nich popatrzą co oni dają od siebie. Ludzie jesteście straszni.
Cytować
0 #2 OLA:: 2011-07-18 23:33
Nie przewraca się klientom w d....ch, widziałes człowieku np:w Niemczech żeby kolejki do kasy w marketach były ? wszystko kasują automatycznie szybko . a Ty jak lubisz stać to stój sobie .A co do wody powinna być dostępna wszędzie nie wszyscy są zdrowi i znoszą upały!
Cytować
0 #3 Gadzet 2011-07-19 01:04
Hamlet, w Piotrze i Pawle też tak robią, żeby kolejka się rozładowała i klient został lepiej i szybciej obsłużony. W Auchan-ie sam sobie możesz być kasjerem. Nikt nie mówi, że dystrybutor z wodą ma stać na każdym skrzyżowaniu, ale w urzędach dlaczego ma go nie być dla petentów? To także świadczy o podejściu do człowieka. Poza tym urzędy utrzymują się z naszych podatków więc dlaczego nie możemy się w nich napić wody?
Cytować
0 #4 Zdziwiony 2011-07-19 23:16
Hm, a nie ma tam umywalek z bieżącą wodą? Jedyne czego może brakować to jednorazowych kubków.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.