Do nietypowej sytuacji doszło w Trzebini na samym szczycie wiaduktu nad torami kolejowymi (DK79).

Przyczepa ciężarówki przewożącej materiał budowlany prawdopodobnie ulegając uszkodzeniu zaczepu otworzyła się i na drogę trafiła duża ilość materiału. Na razie nie wiadomo co to jest za substancja. Prawdopodobnie jest to masa bitumiczna.

Ruch praktycznie został sparaliżowany. Trwają prace mające na celu usunięcie zarówno ciężarówki jak i oczyszczenie drogi. W chwili obecnej tworzą się kilkukilometrowe korki w stronę Chrzanowa i centrum Trzebini.

Na miejscu w usunięciu materiału pomagają strażacy. Pojawili się także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedzialnej za Drogę Krajową 79.

Ruchem kieruje policja. Objazd dla samochodów osobowych jest możliwy drogą pod wiaduktem ulicą Dworcową, ale jeden pas ruchu pod mostem uniemożliwia płynną jazdę. Samochody ciężarowe jadą jednym pasem przez wiadukt.

Korki sięgają centrum Trzebini a także za wiadukt w Chrzanowie nad autostradą. Prace mogą potrwać nawet kilka godzin.

Aktualizacja:

- Ciężarówka przewoziła szlam z oczyszczalni ścieków - informuje Wojciech Rapka, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. - Strażacy zneutralizowali sorbetem substancję na odcinku około 100 metrów, następnie piaskarka wyczyściła jezdnię. Nie było zagrożenia dla środowiska - dodaje.

W akcji, która trwała 2 godziny brały udział 3 zastępy strażaków.


fot. Łukasz Jeska

Komentarze   
0 #1 MaBa Mi 2011-11-30 10:23
Naprawdę nie dało się jakoś bardziej składnie i po polsku napisać tej informacji? :-)Czepiam się, bo wymagam od Was więcej niż np. od konkurencji. :-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.