10 000 złotych straciło małżeństwo z Trzebini do którego zgłosił się nieznany mężczyzna podający się za wnuczka proszącego o pilną pożyczkę.

Pomimo licznych apeli i znacznej popularności tego oszustwa nic nie podejrzewające starsze osoby wydały nieznanej kobiecie podającej się za znajomego wnuczka całe 10 tysięcy złotych w ten sam dzień - poinformował Robert Matyasik, rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Chrzanowie.

Tym samym oszuści zarobili w kilkadziesiąt minut pokaźną kwotę. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Trzebini.

Policja przestrzega by nie ufać osobom podającym się telefonicznie za rodzinę, by sprawdzać osobę, która dzwoniła i podawała się za „wnuczka“, bądź krewnego, by potwierdzić u najbliższej rodziny, na którą powołuje się dzwoniący lub proszący o pomoc finansową oraz przede wszystkim by nie otwierać drzwi i nie wydawać pieniędzy osobom obcym, które przychodzą w imieniu wnuczka, wnuczki, siostrzeńca, bądź krewnego.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.