Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. 6 października z tej okazji chrzanowskie stowarzyszenie Amazonek organizuje seminarium edukacyjne - „Policzmy się z rakiem”.

O godzinie 13 w sali kinowej domu kultury Sokół w Trzebini rozpocznie się seminarium. W programie przewidziano trzy prelekcje: „Rak piersi – profilaktyka, epidemiologiczna, leczenie”, „Masaż limfatyczny” oraz „Metoda samobadania piersi”.

Stowarzyszenie Amazonki Ziemi Chrzanowskiej to działająca od 10 lat grupa skupiająca obecnie 45 kobiet. Członkinie starają się pomagać osobą dotkniętym tą chorobą.

- Chcemy dodać otuchy wszystkim kobietom, które właśnie dowiedziały się, że są chore. Nie ma się czego bać, trzeba walczyć - mówi Anna Czyż, prezes Stowarzyszenia Amazonki Ziemi Chrzanowskiej.

Stowarzyszenie pełni dyżury w każdy poniedziałek w godzinach 15-17 w Szpitalu Powiatowym (I piętro pokój 107). W pierwszy czwartek każdego miesiąca stowarzyszenie spotyka się w szpitalu oraz w ostatni wtorek w Trzebini (rynek 18) w godzinach 15-17.

Program seminarium

godz. 13:00-13:20 - powitanie gości
godz. 13:35-14:00 - wykład "Rak piersi - profilaktyka, epidemiologia, leczenie" - dr n.med. Piotr Brandys, onkolog - radioterapeuta w Instytucie Onkologii w Krakowie
godz. 14:15-14:45 - wykład "Masaż limfatyczny" - lek. med. Katarzyna Zygmunt
godz. 13:00-13:20 - profilaktyka edukacyjna "Metoda samobadania piersi" - Barbara Galus
do godz. 15:50 - panel dyskusyjny

Tematyczny montaż słowno-muzyczny wykonają uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.


Anna Czyż, prezes Stowarzyszenia Amazonki Ziemi Chrzanowskiej.

Komentarze   
0 #1 Krzysio 2011-09-29 16:48
Zmieńcie datę w tytule bo jest wrześniowa
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.