Mieszkańców powiatu chrzanowskiego czekają nerwowe dni. Do czwartku w kilkuset domach nie będzie prądu. Firma energetyczna rozpoczęła modernizację sieci, wymianę przyłączy oraz skrzynek.

Prace remontowe zaczęły się w poniedziałek od trzebińskich osiedli - Św. Stanisława, Szkolnej i Rybnej. Choć mieszkańców nie zaskoczyła awaria prądu, bo o planowanych pracach zostali wcześniej poinformowani przez firmę Enion, większość z nich nie zdążyła przygotować się na utrudnienia.

- Od rana do późnego popołudnia rozmroziły mi się wszystkie mięsa i mrożonki - żali się Mariola Duda z osiedlowego sklepu przy ul. Sikorskiego w Trzebini. Twierdzi, że takie roboty powinny być wykonywane w lecie, gdy słońce nie zachodzi o godzinie 16.

- Jak dzieciaki będą odrabiać lekcje przy świecach? - zastanawia się pani Mariola. - Nie mówiąc o obiedzie, którego nie ugotuję przecież na piecyku elektrycznym - dodaje. Niezadowolenia nie kryje także Tadeusz Skrzypkowski z ulicy św. Stanisława 26. - Od długich miesięcy interweniuję w firmie energetycznej, by wymieniła słup, który stoi przed domem. W każdej chwili może się zwalić i kogoś zabić - opowiada mężczyzna.

Jest oburzony, bo teraz robotnicy przyjechali wymienić tylko kable na chwiejącym się słupie, nie zabezpieczając go. - Zamiast zrobić wszystko za jednym zamachem, znów będę musiał czekać na kolejną wizytę pracowników Enionu. Ten słup w końcu runie - martwi się pan Tadeusz.
Dziś prądu pozbawieni zostaną mieszkańcy ulicy Sikorskiego, Emilii Plater, 1 Maja, Lipowej, Bocznej, Waltera i Piłsudskiego w Trzebini.

W Chrzanowie energia elektryczna zniknie na kilka godzin na ulicach Kadłubek i Świętokrzyskiej.
Natomiast w Pogorzycach pod Chrzanowem prądu nie będzie w czwartek.


Remont trwa

Od 15 do 18 listopada mieszkańcy powiatu chrzanowskiego muszą przygotować się na planowane przerwy w dostawie prądu. Piotr Żydek, rzecznik firmy Enion z oddziału w Będzinie tłumaczy, że przyczyn utrudnień jest kilka.

- Przy ulicy Rybnej w Trzebini montujemy nowe słupy. Na os. Waltera i Piłsudskiego musimy przebudować całą sieć - informuje Piotr Żydek. Dodaje, że w Chrzanowie na ul. Świętokrzyskiej i Kadłubek wymienione zostaną przyłącza.

- W pozostałych miejscach konieczna jest wycinka drzew lub wymiana skrzyń. Prowadzimy także przegląd sieci - przekonuje rzecznik Enion.

Tadeusz Skrzypkowski z Trzebini od godziny 7 rano nie miał prądu. Firma energetyczna wymieniała linię cały dzień.

O przerwach w dostawach prądu informujemy w Chrzanowski24.pl na bieżąco w osobnych artykułach.


tekst: Magdalena Balicka