6 kwietnia 2010 swoje 105 urodziny obchodziła Pani Helena Zembala z Młoszowej w Gminie Trzebinia. Z tej okazji z okolicznościową wizytą u najstarszej mieszkanki Gminy Trzebinia gościli przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, którzy złożyli dostojnej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.
Życzenia urodzinowe Pani Helenie Zembali złożyli osobiście: Wiesław Pierzchała – zastępca burmistrza Trzebini oraz Marzena Bober – kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini. Przedstawiciele Gminy Trzebinia przekazali ponadto Dostojnej Jubilatce kosz z kwiatami, okolicznościowy prezent w postaci kompletu wełnianej pościli rehabilitacyjnej oraz list od burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka.
- Dostojnej Jubilatce – Pani Helenie Zembali w 105 rocznicę urodzin składam serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym – napisał w okolicznościowym liście burmistrz Trzebini – Adam Adamczyk.Pani Helena Zembala urodziła się w dniu 6 kwietnia 1905 roku Młoszowej koło Trzebini i z tą miejscowością związała całe swoje życie. W roku 1926 zawarła związek małżeński z Romualdem Zembalą. Urodziła czwórkę dzieci - 3 córki i jednego syna. Od 29 lat jest wdową. Doczekała się 8 wnuków, 15 prawnuków i 13 praprawnuków. Mimo upływającego czasu i ograniczonej sprawności fizycznej Jubilatka cieszy się bardzo dobrą pamięcią i nadal z łatwością przywołuje różne fakty ze swojego życia.
Dostojna Jubilatka zamieszkuje w Młoszowej wraz z najbliższą Rodziną, która na co dzień zapewnia jej troskliwą i serdeczną opiekę. Pani Helena pod jednym dachem mieszka z córką Stefanią, wnuczką Barbarą z mężem Marianem, prawnuczką Mariolą z mężem Bogdanem oraz praprawnukami – Dominikiem i Kacprem.

Fot.: Pani Helena Zembala w towarzystwie najbliższych członków Rodziny oraz kierowniczki USC w Trzebini - Marzeny Bober i zastępcy burmistrza Trzebini - Wiesława Pierzchały.

informacja UM Trzebinia (Robert Siwek)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.