Dziś (07.11.2011), tuż przed godziną 17 straż pożarna w Chrzanowie została powiadomiona o wypadku na ulicy Borowcowej. Na wysokości Zagórza samochód osobowy uderzył w słup. W ciągu pięciu minut na miejscu wypadku przybyły 3 zastępy straży pożarnej.

- Strażacy na miejscu zastali samochód Ford Ranger, który zjechał z jezdni i uderzył w betonowy słup energetyczny niskiego napięcia, w wyniku czego doszło do zerwania przewodów. Przewody znajdowały się na jezdni, chodniku i poboczu – relacjonuje Wojciech Rapka, rzecznik Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Ratownicy udzielili pierwszej pomocy kierowcy, który wydostał się o własnych siłach z samochodu. Z uwagi na uszkodzony słup niskiego napięcia i leżące na jezdni przewody całkowicie została zamknięta ulica Borowcowa.

Na miejsce wezwano Pogotowie Energetyczne, Ratunkowe oraz Policję.

- Przybyłemu na miejsce Pogotowiu Ratunkowemu przekazano poszkodowanego, który został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło zasilanie w stacji transformatorowej obejmujące miejsce zdarzenia – informuje rzecznik PSP.

Wypadek spowodował godzinne utrudnienia w ruchu, policjanci wytyczyli objazdy.

Policja bada przyczyny i okoliczności wypadku.

foto. W.Rapka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.