28 października nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie mostu przy Zalewie Skowronek.

Most znajduje się na drodze z Alwerni do Okleśnej przy Zalewnie Skowronek. Inwestycja pochłonęła ponad milion złotych z czego połowa pochodziła z Departamentu Dróg i Autostrad Ministerstwa Infrastruktury, 200 tys zł wyłożyła gmina Alwernia pozostałą część przekazał powiat Chrzanowski.

Do tej pory kierowcy musieli nadrabiać drogę jadąc przez Porębę Żegoty, Brodła i Mirów nowy most ma ma skrócić się trasę do Okleśnej.

Podczas otwarcia Teatr Ludowy Tradycja zaśpiewał „budujemy mosty za pieniądze Pana starosty”, następnie ksiądz Stanisław Marszałek poświęcił most.


Symboliczne przecięcie wstęgi przez Adama Potockiego, starostę powiatu chrzanowskiego, Jana Rychlika, burmistrza gminy Alwernia, Grzegorza Żuradzkiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie oraz Franciszka Fryca wykonawcę inwestycji.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.