Czarny szlak: "Dwa zamczyska i Pierścień Regulic" łączący zamek w Lipowcu i zamek w Rudnie, przebiegający przez teren Alwerni przybliża miejsca atrakcyjne turystycznie i kulturowo takie jak: Skansen w Wygiełzowie, zamek w Lipowcu, las Simota, Klasztor i Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, platformy widokowe w Kwaczale i w Regulicach, Puszcza Dulowska, kopuły "Parku Turystyki i Rozrywki" w Nieporazie oraz zamek Tęczyn w Rudnie.

Wielokrotonie jeżdżąc z zamku w Wygiełzowie na zamek w Rudnie przecinaliśmy fragmentami czarny szlak. Postanowiliśmy więc go przejechać w całości.

Na znakach oznaczających ten szlak pisze „stopień trudności – lekki”. Według nas nie jest on taki lekki, zwłaszcza po deszczu. Są na nim dość strome podjazdy i zjazdy, trudne technicznie dla zwykłego wycieczkowicza. W okolicach wąwozu Simota trasia szlaku pokryta jest gliną, występują korzenie i uskoki spowodowane spływającą wodą. Ale to nie koniec.

Wyjazd na Małą Kamionkę to też nie taka łatwa sprawa: kilometr podjazdu szybko wchodzi w nogi mniej wytrenowanym bikerom.

Jadąc szlakiem możemy podziwiać widoki - są wytyczone aż cztery punkty widokowe. W niektórych przy dobrej widoczności można podziwiać Beskidy, z drugich pobliskie wsie i miasteczka.

Na trasie znajdują się też punkty wypoczynkowe.
Odcinkami tego szlaku prowadził między innymi „Rajd Mamota” oraz wyścig organizowany z okazji dni Regulic.

Długość trasy: 39 km
Stopień trudności: lekki
Trasę polecamy osobą które nie boją się wyjazdu w teren.

Zdjęcia: Archiwum BikerTrzebinia.pl

Komentarze   
0 #1 Blau 2010-05-08 23:28
Jak czytam ten artykuł to mam wrażenia jakbyście byli tam dziś bo taka sama sytuacja mnie spotkała. Ja też się zdziwiłem jak zobaczyłem że ta trasa jest oznakowana jako "łatwa", ja osobiście musiałem w niektórych miejscach skapitulować i popchać rower ale ogólnie trasa jest genialna.
Pozdrower z Katowic !!!
Cytować
0 #2 tomek 2010-05-09 02:24
art jest z 2005 roku :-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.