W jaki sposób można zniwelować opuchliznę pod oczami?

Opuchlizna to coś nieco innego niż cienie bądź głęboko osadzone oczy. Czym ona dokładnie jest i jak szybko ją zniwelować? Jak wyglądać świeżo i promiennie mimo ciężkiego tygodnia? Poznaj sposoby na to, aby skutecznie poradzić sobie z nimi z samego rana!

Opuchlizna pod oczami – skąd się bierze?

Cienie pod oczami bądź głęboko osadzone oczy to często cechy w dużej mierze wrodzone. Opuchlizna zaś może pojawiać się zależnie od konkretnego dnia. Może być objawem choroby bądź niewyspania się. Często pojawia się też w stresującym okresie, gdy np. masz w pracy dużo zadań. Taka opuchlizna może świadczyć również o zatrzymywaniu się wody w organizmie, dlatego niektóre kobiety borykają się z tym problemem przed okresem. Czasem powodem jest też alergia, zaburzenie krążenia, czy też powstająca infekcja. Dlatego też gdy powstanie, najpierw zorientuj się, co jest przyczyną. Wtedy będziesz mógł dobrać odpowiedni sposób działania.

Szybki sposób na opuchliznę pod oczami?

Jeśli po prostu miałeś ciężką noc, możesz spróbować zminimalizować opuchliznę po wstaniu z łóżka. Z tego powodu warto już wcześniej zaopatrzyć się w hydrożelowe płatki pod oczy, które możesz włożyć do lodówki. Ich chłodna temperatura powinna poradzić sobie z opuchlizną wynikającą ze zmęczenia. Dodatkowo często zawierają one substancje pielęgnujące skórę. To połączenie sprawi, że szybko odzyskasz zdrowy i promienny wygląd. Zobaczysz, że nikt nawet nie zauważy, że balowałeś do późna bądź długo pracowałeś poprzedniego dnia. Inną dobrą metodą jest użycie schłodzonego rollera, który zadziała w bardzo podobny sposób, co płatki.

Domowe sposoby na poradzenie sobie z opuchlizną

Co zrobić, jeśli opuchlizna się pojawiła, a Ty nie masz pod ręką żadnych gotowych rozwiązań? Możesz użyć domowych sposobów. Jeśli posiadasz w zamrażalce kostki losu, wyjmij je, a następnie owiń w szmatkę i przyłóż pod oczami. Nie możesz bezpośrednio przyłożyć ich do skóry, bo nagły skok temperatur może doprowadzić do pęknięcia naczynek. Z ich pomocą możesz delikatnie masować ten rejon.

Inną metodą jest stworzenie maseczki z ubitych białek jaj kurzych. Nałóż ją na minimum 15 minut pod oczy, aby zminimalizować opuchliznę i dodatkowo nawilżyć ten rejon. Nie zapominaj jednak, że domowe sposoby mogą mieć nieco gorsze działanie. Jeśli więc często zdarza się, że się nie wysypiasz, lub po prostu masz tendencje do pojawienia się opuchlizny w tym rejonie, koniecznie zakup profesjonalne kosmetyki.

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Zadbaj o siebie

Są takie dni, że opuchlizna po prostu się pojawia. Często jednak jest ona wynikiem niezbyt zdrowego stylu życia bądź poważniejszych problemów. Dlatego bardzo ważne jest to, aby po prostu o siebie zadbać. Na co dzień staraj się wysypiać. Wszystkie problemy zdrowotne rozwiązuj z lekarzem i dbaj o swoją dietę oraz ruch. A jeśli już pojawi się opuchlizna, na pewno szybko i bez problemu sobie z nią poradzisz! W końcu każdy, niezależnie od sposobu na życie, ma po prostu czasem trudniejsze dni.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_twarz-163.html