Kuchnie na wymiar – perełka nowoczesnych aranżacji wnętrz

Myśląc o modnym, stylowym wystroju wnętrza zwykle myślimy o salonie czy sypialni, które mają wysoki potencjał dekoracyjny. Tymczasem w dzisiejszych projektach ważne miejsce w tym kontekście zajmuje również kuchnia, która jest zwykle otwarta na salon i bardzo mocno wyeksponowana. O perełkach stylizacyjnych rozmawiała z nami firma, oferująca meble kuchenne na wymiar w Ostrowie Wlkp - Kaja-Meble.pl.

Kuchnie na wymiar nowoczesne

To szał ostatnich kilku lat. Meble kuchenne na wymiar z modernistycznym, minimalistycznym sznytem bardzo trafiają w gusta Kaliszan. Takie kuchnie na wymiar mają swoje charakterystyczne punkty, a są to zwykle lakierowane fronty oraz blaty wykonane z gatunku drewna o ciepłym kolorze. Meble na zamówienie do kuchni nowoczesnej zwykle nie posiadają uchwytów, a jeśli już projekt je przewiduje, są to uchwyty czarne o matowym wykończeniu, które ładnie kontrastują z lakierowaną płytą. Prosta geometria, jaką wykazują nowoczesne kuchnie na wymiar, jest bodaj ich największą zaletą.

W takich kompozycjach stawia się na minimalizm, który przełamują drobne, ale wyraziste elementy, takie jak chlebaki, deski do krojenia, stojaki na noże, a także kwiaty w kolorowych donicach. Meble kuchenne na wymiar w nowoczesnym wydaniu mogą wydawać się surowe. Kompozycję mogą ocieplić żaluzje drewniane, jeśli w pomieszczeniu jest okno. Często elementem kontrastującym, mocnym w wyrazie, są płytki. Kuchnie na wymiar pozostawiają zwykle nieco miejsca na ceramikę, zwłaszcza na fragmencie ściany pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi.

Kuchnie na wymiar klasyczne

Szafki na wymiar do klasycznych, pełnych wdzięku i elegancji wnętrz muszą być specjalnie zaprojektowane. Nie każda firma stolarska jest w stanie zaproponować nam tak wyjątkowy i oryginalny design. Liczy się tutaj dbałość o każdy detal, trzeba wziąć pod uwagę także obecną lub przyszłą aranżację salonu, na który otwiera się kuchnia. Meble kuchenne na wymiar o takiej charakterystyce są coraz rzadziej zamawiane, ale stanowią ciekawe wyzwanie dla stolarza. Fronty zwykle nie są gładkie, tylko frezowane, by nabrały nieco staromodnego fasonu. Bardzo często stosuje się tutaj tzw. zasłony rzymskie, czyli plisowane z grubego materiału, nawiązującego do klasycznych wnętrz.

Meble na wymiar do kuchni klasycznej nabierają duszy i atrakcyjności dzięki zastosowaniu eleganckich uchwytów. To drobny element wystroju, który nadaje całej kompozycji wyrazu. Po zakończonych montażach do Kaja-Meble.pl trafiają często zdjęcia wyposażonych kuchni na wymiar. Te klasyczne wnętrza są imponujące – dzięki zastosowaniu stylizowanej na starą zastawy kuchennej, eleganckich czajników czy imbryków, a także pięknej zastawy np. za szklanymi witrynami, całość przenosi nas do iście dworskich, elitarnych wnętrz.