Urząd Miejski inwestuje w bezpieczeństwo Płazy: nowa remiza dla OSP KSRG w budowie
W Płazie rozpoczyna się budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej - projekt, który łączy w sobie nowoczesność z ekologicznymi rozwiązaniami. Wartość inwestycji sięga prawie 5 milionów złotych, z czego znaczną część stanowi rządowa dotacja. Planowane zakończenie prac to połowa przyszłego roku, co stanowi kolejny krok w kierunku zapewnienia mieszkańcom dostępu do infrastruktury najwyższej jakości.
  1. Nowa remiza dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie to inwestycja o wartości niemal 5 milionów złotych.
  2. Rządowa dotacja pokrywa 80% kosztów projektu.
  3. Budynek zostanie wyposażony w pompy ciepła i panele fotowoltaiczne, co zapewni ekonomiczność eksploatacji.
  4. Zakończenie budowy w stanie surowym zamkniętym planowane jest na bieżący rok, a całość ma być gotowa do połowy przyszłego roku.

W dalszym ciągu naszej społeczności udaje się realizować projekty, które nie tylko wpływają na bezpieczeństwo i komfort życia, ale również są przykładem dbałości o środowisko naturalne. Budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG PŁAZA jest tego doskonałym przykładem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła i panele fotowoltaiczne, budynek będzie nie tylko funkcjonalny, ale i przyjazny dla otoczenia.

Warto podkreślić, że projekt ten jest możliwy dzięki znaczącemu wsparciu rządowemu, które pokrywa aż 80% kosztów inwestycji. To pokazuje, jak ważne jest połączenie sił na różnych szczeblach zarządzania, aby wspólnie pracować na rzecz rozwoju i modernizacji naszej małej ojczyzny.

Planowany termin zakończenia budowy przypada na połowę przyszłego roku, co oznacza, że już niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym obiektem, który z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w naszej społeczności. To kolejny krok w kierunku budowania przyszłości, w której nowoczesność łączy się z tradycją i troską o środowisko.


Na podst. Urząd Miejski