Urząd Miasta w Trzebini: Nowy wóz dla OSP Bolęcin z dofinansowania Województwa
W naszej gminie bezpieczeństwo staje się priorytetem – lokalna jednostka OSP w Bolęcinie wzmocniona nowym pojazdem ratowniczo-gaśniczym. Jest to krok naprzód w zapewnieniu mieszkańcom spokoju i ochrony, dzięki znacznemu wsparciu finansowemu z województwa.
  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Bolęcinie zostanie wyposażona w nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
  2. Projekt „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna” przyczynił się do zdobycia 780 000 zł dofinansowania na ten cel.
  3. Ponad 42,5 mln złotych przeznaczono na wsparcie małopolskich strażaków, z czego nasza gmina otrzymała środki na nowy pojazd.
  4. Wzmocnienie floty OSP Bolęcin stanowi kluczowy element w podnoszeniu gotowości bojowej i bezpieczeństwa mieszkańców.

W sercu Małopolski, gdzie bezpieczeństwo i gotowość do działania ratowniczego są na wagę złota, nasza lokalna jednostka OSP w Bolęcinie otrzymała znaczące wsparcie. Dzięki zaangażowaniu władz województwa, Bolęcin wzbogacił się o nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy, co jest wyrazem troski o mieszkańców i ich codzienne bezpieczeństwo.

Uroczystość wręczenia promes odbyła się w obecności znamienitych gości w Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, co podkreśla wagę wydarzenia i znaczenie inwestycji w sprzęt ratowniczy. Wicemarszałek Łukasz Smółka, wręczając promesy, stwierdził: "Nowoczesny sprzęt i nowoczesne samochody to gwarancja, że w sytuacjach krytycznych, gdy o ludzkim życiu decydują minuty czy sekundy, strażacy dysponują najlepszym możliwym zapleczem." Ta inwestycja to nie tylko znakomite wsparcie dla bohaterów w mundurach, ale także sygnał dla mieszkańców, że ich bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Oprócz nowego pojazdu, OSP w Bolęcinie dysponuje także innym specjalistycznym wyposażeniem, które w połączeniu z nowym nabytkiem, stanowi solidne zaplecze gotowe stawić czoła różnorodnym wyzwaniom. Warto podkreślić, że Bolęcin jest częścią Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego już od 1995 roku, a liczba 23 uprawnionych ratowników świadczy o dużej sile operacyjnej jednostki.

Przyznanie środków na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego to nie tylko dowód uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia strażaków OSP w Bolęcinie, ale również inwestycja w bezpieczną przyszłość naszej gminy. Jak podkreśliła Iwona Gibas z zarządu województwa: "To dzięki strażakom i ich poświęceniu Małopolanie mogą czuć się bezpiecznie." Dzięki temu wsparciu, nasza społeczność może spać spokojniej, wiedząc, że w razie potrzeby, pomoc nadejdzie szybko i będzie wyposażona w najlepszy możliwy sprzęt.


Na podstawie: Urząd Miasta w Trzebini