Od czwartku, 21 stycznia br., zmieniają się trasy przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Ma to związek z zamknięcie przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Krakowskiej w centrum Chrzanowa.

ZKKM logo kolor
Jak informuje Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie, zmianie ulegają trasy linii: 3, 8, 9, 15, 17a, 17b, 25, 30, 31, 32a, 32b, 35 i 38:

 • Kursy linii Nr 9 i 15 jadące z Trzebini w kierunku Dworca ZKKM w Chrzanowie realizowane będą północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa i ul. Zieloną z pominięciem przystanku Chrzanów Trzebińska.
  26 kursów linii Nr 9 w dni robocze, jadących w kierunku Trzebini wyjedzie z powrotem w stronę obwodnicy i dalej w kierunku przystanku Trzebinia Bereska lub do Valeo (ominą przystanki Chrzanów: Śródmieście, ZUS, Sienna, Podwale i Trzebińska).
  12 kursów Nr linii 9, w dni robocze szkolne i 10 kursów w dni robocze wolne od nauki szkolnej, pojedzie z Dworca ZKKM dotychczasową trasą i obsłuży przystanki Chrzanów: Śródmieście, ZUS, Sienna, Podwale, Trzebińska.
  W soboty, niedziele i święta, nie przewiduje się obsługi tych przystanków przez linię Nr 9.
 • Autobusy jadące od ul. Podwale w Chrzanowie (linie Nr 3, 8, 17b, 25, 30, 32a, 35 i 38) oraz od ul. Szpitalnej (linie Nr 17a i 32b) zamiast jechać na Dworzec ZKKM ul. Krakowską, pojadą ul. Trzebińską, obsłużą przystanek Chrzanów Trzebińska (przy Kauflandzie) i pojadą na tymczasowy dworzec (zlokalizowany na parkingu przy ul. Wyszyńskiego, w rejonie Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej).
 • Autobusy wyjeżdżające z tymczasowego dworca (linie 3, 8, 17a, 17b, 25, 30, 32a, 32b, 35 i 38), obsłużą przystanek Chrzanów Trzebińska (przy Biedronce) i pojadą w dalszą trasę.
  Nie będą one obsługiwały następujących przystanków: Chrzanów Dworzec ZKKM, Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS oraz Chrzanów Sienna.
  WYJĄTKI: 3 kursy linii Nr 38 w dni robocze (o godz.: 12:15, 14:15 i 15:25) pojadą z Dworca ZKKM dotychczasową trasą z obsługą przystanków: Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS, Chrzanów Sienna.
 • Autobusy linii Nr 31 jadące do Dworca ZKKM kursować będą od przystanku Chrzanów Szpital północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa i ul. Zieloną z pominięciem przystanku Chrzanów Szpitalna. Od Dworca ZKKM przy ul. Zielonej kursy realizowane będą do szpitala jak dotychczas. Takie przebiegi linii Nr 31 będą zarówno w dni robocze, jak i w soboty, niedziele i święta.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZKKM w Chrzanowie.

(źródło: ZKKM Chrzanów)