Na trzebińskiej pływalni Aqua Planet można nie tylko pływać, ale również strzelać.

przecięcie wstegi

Podczas otwarcia strzelnicy pneumatycznej na basenie wstęgę symbolicznie przecięli (od lewej): Marek Kuchta, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, Anna Duda, prezes Stowarzyszenia Proobronno – Oświatowego Kadet , Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini oraz Jarosław Babic, prezes MZN Sp. z o.o. w Trzebini

Na basenie otwarto właśnie profesjonalną strzelnicę pneumatyczną z czterema stanowiskami. To wspólna inwestycja Miejskiego Zarządu Nieruchomości Sp. o.o., który zarządza pływalnią oraz Stowarzyszenia Proobronnego Kadet, które prowadzi w mieście liceum z klasami mundurowymi. W szkole powstała kilka lat temu strzelnica laserowa. Brakowało pneumatycznej, gdzie mogłaby trenować młodzież. Placówka szukała odpowiedniego miejsca na jej utworzenie. Pomieszczeniem dysponował basen.

- Obejmując stanowisko prezesa zarządu spółki otrzymałem od burmistrza zadanie do wykonania: poszerzyć ofertę pływalni. Zastanawiałem się, jak mogę wykorzystać pomieszczenie, gdzie przed laty mieściła się siłownia. I wspólnie z dyrektorem liceum postanowiliśmy uruchomić tam strzelnicę służącą nie tylko do nauki i doskonalenia umiejętności strzelania z broni pneumatycznej długiej lub krótkiej – mówi Jarosław Babiec, prezes zarządu MZN Sp. z o.o.

Na strzelnicy w Trzebini, jak wyjaśnia Marek Kuchta, dyrektor trzebińskiego Liceum Ogólnokształcącego, zajęcia odbywają się z instruktorem, posiadającym uprawnienia.

- Uczestnicy zajęć strzeleckich uczą się pracy na języku spustowym i przyrządach celowniczych oraz postawy strzeleckiej. Strzelnica umożliwia prowadzenie zajęć strzeleckich z czterema osobami. Na jej wyposażeniu są cztery jednostki karabinków pneumatycznych czeskiej produkcji CZ 200T oraz 4 Tureckie karabinki Hatsan. Z broni pneumatycznej strzelamy śrutami o średnicy 4,5 mm. Strzelamy z odległości 10 metrów. Wszystko jest produkcji polskiej – zachwala Marek Kuchta.

prowadz  cy Burmistrz przemawia Go  cie zaproszeni go  cie
6 strzelaj  z broni  pokaz
pokaz1