Na osiedlu Widokowym w Trzebini powstała Pszczelarska Ścieżka Edukacyjna. Składa się z dziesięciu tablic, przedstawiających informacje o życiu pszczół, czy innych owadów zapylających, a także o roślinach miododajnych.

montaż tablic na os. Widokowym

Podczas montażu tablic

Ścieżka edukacyjna to kolejne przedsięwzięcie zrealizowane w ramach akcji „Trzebinia po stronie natury”. Z inicjatywą jej utworzenia wyszło trzebińskie koło pszczelarzy, które od lat prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Projekt graficzny tablic, w konsultacji z pszczelarzami, opracował Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miasta w Trzebini.

Tablica na os. Widokowym

Ścieżka składa się z dziesięciu tablic

Współpraca zaowocowała dziesięcioma specjalnymi tablicami. Każda zawiera szereg ciekawych informacji – o pszczołach, ich życiu i funkcjonowaniu, czy o innych owadach zapylających i ich znaczeniu dla środowiska naturalnego. Jest też sporo wiadomości o roślinach miododajnych, a także o tym, jak człowiek, poprzez swoje postępowanie, może pomóc pszczołom. Wszystkie informacje są ciekawie zilustrowane.

Każdy sam może przespacerować się ścieżką, by dowiedzieć się więcej o pszczołach. W planach są również zorganizowane zajęcia edukacyjne w plenerze.

Montaż tablic