„8 tygodni do zdrowia” to kompletny program profilaktyczno-treningowy. Może wziąć w nim udział każdy chętny, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania czy sprawności.

plakat 8 tygodni do zdrowia

Program realizuje Narodowy Fundusz Zdrowie we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

„8 tygodni do zdrowia” to programy treningowe, opracowane wspólnie przez lekarza, trenera, terapeutę i psychologa, o długości 35 minut, o wzrastającej stopniowo intensywności. Filmy są prezentowane na kanale kanale YouTube Akademia NFZ przez kolejnych 8 tygodni – jeden film w każdym tygodniu. Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymują zalecenia aktywności fizycznej o wzrastającym wymiarze czasowym od 100 do 170 minut tygodniowo.

By zacząć, wystarczy odpowiedzieć na siedem prostych pytań z kwestionariusza PARQ. Jeśli na któreś pytanie odpowiedź była twierdząca, należy się skontaktować z lekarzem prowadzącym, który określi ryzyko podjęcia aktywności fizycznej.

Więcej o programie „8 tygodni do zdrowie” można przeczytać na stronie internetowej akademia.nfz.gov.pl/8-tygodni-do-zdrowia/