Po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, powróciły zajęcia sportowe na Krytej Pływalni "Aqua Planet" w Trzebini, skierowane do rencistów i osób w wieku emerytalnym z terenu gminy.

Kryta pływalnia w Trzebini

Kryta pływalnia "Aqua Planet" w Trzebini

Zajęcie organizowane są w ramach programu „Aktywny senior”. Ma on na celu zwiększenie aktywności fizycznej seniorów i zachęcenie ich do wyjścia z domu i czynnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Trzebińscy seniorzy mają możliwość skorzystania raz w tygodniu za jedyne 4 zł z indywidualnego pływania na basenie (w tej cenie przysługuje 70 minut pobytu na pływalni w określonych godzinach).

Dodatkowo, organizowane są dla nich również zajęcia grupowe, prowadzone przez instruktora Krytej Pływalni "Aqua Planet". Odbywają się one w poniedziałki, o godz. 14.00 lub godz. 15.00, a także we wtorki, o godz. 14.00. Opłata wynosi tylko 6 zł.

Więcej informacji o działaniu Aktywny Senior znajduje się na stronie internetowej gminy, w zakładce Strefa Seniora https://trzebinia.pl/sprawy-mieszkancow/strefa-seniora/jestesmy-aktywni-program-przeznaczony-dla-emerytow-i-rencistow.