Sprzedaż stron internetowych - w jaki sposób to zrobić?

Sprzedaż stron internetowych to pomysł na dochodowy biznes. Można podejść do niego na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest kupno strony, jej rozwój i droższa sprzedaż. Drugim zaś stworzenie jej od podstaw, wypromowanie, a następnie spieniężenie. W jaki sposób można sprzedać stronę internetową? Podpowiadamy.

Gdzie można sprzedawać strony internetowe?

Najpopularniejszym miejscem do tego typu działań są tzw. giełdy domen. Są to wyspecjalizowane portale, które zajmują się sprzedażą stron internetowych. Sposób ten cieszy się dużą popularnością ze względu na zabezpieczenia prawne, technologiczne i finansowe, które oferuje giełda. Proponuje ona również inne formy spieniężenia adresu jak np. czasową dzierżawę.

Tego typu portale mają kilka sposobów, na które może odbyć się sprzedaż. Mamy tam możliwość wystawienia oferty sprzedaży strony w konkretnej cenie lub spieniężenie może odbyć się na zasadzie licytacji. Druga z form pozwala często na finalizację transakcji po wyższej cenie. Wadą tego typu porali jest jednak ryzyko, że nasze ogłoszenie zagubi się wśród innych i nie zostanie zauważone.

Podobnego typu rozwiązaniem jest wystawienie swojego portalu na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Zaletą tego typu rozwiązania jest brak dodatkowych kosztów związanych z zamieszczeniem ogłoszenia. Należy jednak pamiętać, że tego typu portale nie specjalizują się w sprzedaży stron internetowych. Sprawia to, że nasze ogłoszenie może nie spotkać się z żadnym odzewem.

Gdzie można wystawić domenę na sprzedaż?

Ciekawym rozwiązaniem są tzw. parkingi dla domen. Sposób ten opiera się o współpracę z serwisami reklamowymi. Adres, który chcemy sprzedać podłączany jest pod strony internetowe i wyświetlany jako reklama. Stwarza to szansę, że nasza domena zostanie zauważona przez osoby, które zobaczą reklamę i w ten sposób znajdziemy kupca.

Żeby sprzedać stronę internetową, nie ma konieczności zamieszczania ogłoszenia na różnych portalach. Wielu sprzedawców stawia na samodzielne dotarcie do klienta. Polega ono na osobistym wysyłaniu ogłoszeń do firm i osób, które mogą być zainteresowane zakupem strony. Okazuje się, że jest to bardzo skuteczna strategia, która pozwala na szybkie znalezienie kupca.

Kiedy znajdziemy osobę chętną na kupno warto poświęcić uwagę prawnemu zabezpieczeniu transakcji. Można to zrobić dzięki giełdom domen. Wiele z nich posiada możliwość sprzedaży prywatnej. Dzięki niej możemy sfinalizować transakcję nie martwiąc się potencjalnym oszustwem.

Dokładny poradnik na temat sprzedaży stro internetowych znajdziesz na https://webdeal.pl/blog/article/sprzedam-sklep-internetowy-poradnik-skutecznej-sprzeday-sklepu-online-b1